BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl ” ŽVAKĖ”

Sveiki,

Kiekvienas vartotojas turintis namuose, ar galvojantis įsirengti kieto kuro katilinę, svajoja,  kaip kuo mažiau praleisti laiko joje kraunant malkas, valant katilą. Dauguma rinkoje esančių katilų, nors ir kokie modernūs bebūtų reikalauja pastovaus, kartais varginančio ir kruopštaus darbo su jais. Pastoviai, kas keletą valandų, reikia papildyt įkrovą malkomis, dažnai valyti, bei pastoviai atlikti kitus priežiūros darbus. To nedarant ir neteisingai eksploatuojant kieto kuro katilus sugadinama brangi įranga, kartais tenka keisti ir katilą. Su humoru šeimos turinčios kieto kuro katilines yra vadinamos “etatiniais  pečkuriais”. Ir dažnai atrodytų gana pigus šildymo būdas tampa našta ir jo atsisakoma dėl šių priežasčių. Pardavime atsiranda ir įvairaus tipo katilų, kurie turi automatinio kuro papildymo funkciją, tačiau kokia jų, bei naudojamo kuro ( dažniausiai naudojamos granulės ) kaina. Vėlesniuose straipsniuose pateiksiu jas. Profesionalūs montuotojai, prekybininkai visa tai žinome. Aišku, dažnam pirkėjui yra pasakoma, kad tas ar kitas katilas yra labai geras vargo nebus ir t.t. Pirkėjas palydimas iki durų ir tuo baigta. Atvyksta montuotojas, paleidžia sistemą ir viskas. Vartotojas paliekamas su savo katiliuku. Ir gerai jei viskas padaroma teisingai ir veikia. Todėl ypač kieto kuro katilinės turi būti paprastos, patikimos ir aišku nebrangios, tam kad apsimokėtų jas eksploatuot. Dažnai man tenka susidurt su įvairiais katilais ir tikrai galiu pasakyt, kad “Žvakė” yra gana įdomus savo savybėmis katilas. Nors ir gaminami gana seniai (apie 7 metus ) aš apie juos buvau tik girdėjęs. Šiais metais susidūriau praktiškai ir po kelių katilų sumontavimo bei paleidimo jais pradėjau domėtis giliau ir kol kas galiu pasakyt, kad tikrai tai yra tas katilas kuris turėtų būti dominuojantis. Kodėl? Pagrindiniai argumentai yra šie:

 • Degimas vyksta iš viršaus į apačią. Mums visai neįprastu būdu. Katile degimas vyksta tik viršutinėje 15 - 20 cm. dalyje.
 • Degimas vyksta labai lėtai.
 • Viena įkrova dega nuo 7 iki 34 valandų. Visa tai priklauso nuo pastato šiluminių savybių, įkrovos užkrovimo teisingumo, sistemos įrengimo profesionalumo. Faktiškai degimo laiką galima prailginti, bet apie tai vėlesniuose straipsniuose.
 • Kuras visiškai sudega ir dėl šios priežasties yra taupomas.
 • Patogus valymas. Pelenus užtenka išvalyti tik kelis kartus per mėnesį. Katilo sienelių valyti nereikia visiškai. Viskas nubyra. Paprastas kitų dalių valymas.
 • Plati katilo galingumo pasirinkimo gama. Nuo 10 iki 35kW.
 • Įkrova gali būti mišri. Malkas galima maišyti su skiedrom, pjuvenom, briketais, kita smulkinta mediena. Tai gana patogu ir universalu.
 • Patikima apsauga nuo užvirimo (ypač aktualu dingus elektrai) slypi pačioje katilo konstrukcijoje. Kadangi dega tik viršutinė įkrovos dalis, dingus priverstinei cirkuliacijai, sandariai užsidaro dangtelis oro skirstytuvo ir temperatūra pakyla tik 18-20 laipsnių. Mėginau atjungęs cirkuliacinį siurblį. Katilo darbinė temperatūra buvo apie 72 laipsnius. Pakilo iki 90 ir viskas. Jokio pavojaus.
 • Gana kompaktiškas ir patogus katilas. Jo aukštis siekia du metrus, bet vietos užima katilinėje nedaug. Patogu kraut kurą.
 • Koplektuojamas su atsarginiu oro skirstytuvu, bei patikimu “Honeywell”  traukos reguliatoriumi.
 • Troselis pakeliantis ir nuleidžiantis oro padavimo vamzdį slenka ne per vieną, o du ratukus, dėl ko niekada nestringa.
 • Katilas gaminamas su dugnu.
 • Katilo šilumokaičio sienelė pagaminta iš 4 mm. storio specialaus plieno.
 • Kaina. Populiariausio, 20 kW galingumo katilo kaina nesiekia net 4000 litų.

Blogo sukūrimo idėja buvo šio tipo katilų veikimo originalus ir unikalus veikimo principas. Nagrinėjau ir kitus gamintojus kurie gamina šio tipo katilus, tačiau visur yra  keletas konstrukcinių, bei darbinių niuansų, apie juos vėliau, kurie nulemia būtent “Žvakės” privalumus ir kurie šį katilą daro išskirtiniu ir išbaigtu, bei paprastu eksploatuoti. Dažnai dėl neprofesionalaus montavimo ar nekompetetingo konsultanto kenčia vartotojas, todėl mano tikslas pateikti kuo glaustesnę ir teisingą informaciją apie ne tik ” Žvakės” katilus, bet ir kitus, kad susidarytumėt teisingą nuomonę. Nebus jokios kritikos, tik techniniai duomenys, analizė, skaičiai. Spręsit Jūs. Pagal blogo temas matysit kokia tai informacija ir analizė bus. Laukiu Jūsų klausimų, pasvarstymų, komentarų.

Gediminas

Patiko (300)

Rodyk draugamsKomentarai (147)

 1.    darius 2010-01-21 11:10 rašė:

  turiu kieto kuro katilą “atrama”,kuris jau pradėjo mane užknisti, smaluojasi ir gan trumpai dega.Noriu kažko ilgiau degančio ir ekonomiškesnio .galvoju apie žvakės principo katilus.norėčiau sužinoti skirtumus tarp ŽVAKĖS,STROPUVOS,SEIFUVOS katilų.šiaip jie turėtų būti vienodi ,bet vistiek kažkokiom smulkmenon skiriasi.dar internete radau kažkokį panašų katilą ECONOTERM ,bet labai mažai info apie jį,gal teko susidurti su šiuo katilu.Šiaip domina ir šių katilų montavimo schemos,nes apart STROPUVOS rekomenduojamos schemos kiti gamintijai internete nepateikia savo principinių montavimo schemų.kiek suprantu tai turbūt vistiek tobuliausia yra dviejų kontūrų su keturių eigų pamaišymo vožtuvu schema.O gal aš klystu?.

 2.    energija 2010-01-31 18:50 rašė:

  Sveiki Dariau. Jūsų išvardinti katilai ( Stropuvos, Seifuvos…) dirba vienodu principu. Tai yra vieno išradimo patento pagrindu gaminami katilai. Pagrindinis jų išskirtinumas yra įkrovos degimas iš viršaus į apačią, o ne taip kaip mums yprasta atvirkščiai. Įkrovos dydis ir degimo principas leidžia juos priskirti prie ilgo degimo katilų, kas itin aktualu kieto kuro katilams. Katilai vienas nuo kito iš pažiūros skiriasi mažai, tačiau atidžiau įvertinus išties skirtumų yra. Teko dažnai susidurti su kieto kuro katilais, todėl kaip žmogus išmanantis pasirinkau ” Žvakės” katilą. Skaitau, kad jie yra išbaigti ir patikimi, bei sumontavus nereikia raudonuot prieš užsakovą, ar važinėt į vietą papildomam derinimui.
  Geriausiai katilą įvertinti galite apžiūrėję jį. Prekybos vietoje paiimkit prožektorių ir atidarę dureles apžiūrėkit vidų. Įvertinkit siūlės suvirinimo kokybę, perbraukit ranka per siūles ir katilo vidinį paviršių ir tikrai nereikia būt specialistu, kad pamatyt akivaizdžius skirtumus. Taip pat didelę reikšmę turi valymo patogumas, originalios ir patikimos komplektavimo detalės.
  Kas link montavimo schemų, jos yra panašios visiems kieto kuro katilams. Pagrindinis reikalavimas katilo darbinė temperatūra, grįžtamo srauto temperatūra. Ar trijų, ar keturių eigų pamaišymo vožtuvą naudoti reikia žinoti kokia šildymo sistema pas Jus. Ar vien radiatorinis, ar grindinis, mišrus?
  Dabar jau katilą ” ŽVAKĖ ” Vilniaus mieste galite atvykę apžiūrėti kaip jis veikia, pakraunamas, aptarnaujamas vietoje.
  Į visus Jūsų kalusimus pasistengsiu atsakyti kuo išsamaiu. Taip pat sekite ” blogo ” naujus straipsnius.

 3.    4x4 2010-03-15 08:09 rašė:

  Vienintelis Zvakes trukumas tai dar vienu uzkrovimo dureliu. kadangi katilas aukstas ir uzkrovimo dureles yra aukstai, o apatineje katiloi dalyje tvarkingai sukrauti kura yra sudetinga. Si katila naudoju 4 sezona viskas puikiai veikia ir katilu esu patenkintas. Valau du kartus per sezona ir to pilnaio uztenka. Trukumai kaip minejau uzkrovimo anga dar viena ir nera sandari oro sklende.

 4.    energija 2010-03-15 20:40 rašė:

  Sveiki 4*4. Kas link dėl dar vienų durelių,šis klausimas dažnai užduodamas. Kalbėjau su gamintojais ir jų argumentas gana logiškas. Per vidurį, tarp pakrovimo durelių ir pelenų valymo durelių, įrengus dar vienas, degant įkrovai ir oro skirstytuvui slenkant žemyn malka teoriškai galėtų užstrikt ar užsiskersint skirstytuvas sustotų ir degimas nevyktų tvarkingai. Aš įkrovos geresnį užpildymą apačioje sprendžiu taip: sumetęs viena kryptimi malkas tarpus šonuose užpildau granulėmis, ar apvaliais briketais, kai to neturiu malkas kraštuose sustatau stačias, arba užpildau trumpais malkų galiukais, įvairiomis kitomis medienos atliekomis, tinka viskas:)
  Dėl oro sklendės nesandarumo, tos problemos dar negirdėjau ir negalėčiau komentuot. Gal turėjot mintyse kartais dėl didelės kamino traukos atsirandantį “pupsėjimą”?

 5.    nerijus 2010-04-16 22:40 rašė:

  norejau pasidomet kas galetu buti kad man katilo temperatura laikosi tik 40-60ir tai nevisada laipsniu.malkos sausos,kamino trauka gera atrodo kad truksta oro isiurbimo is oro sklendes.katilas20kw patalpos101kv kaip reiketu ja sureguliuot?

 6.    energija 2010-05-13 16:29 rašė:

  Sveiki Nerijau,
  Žemos Jūsų katilo darbinės temperatūros priežastys būtų šios:
  1. Montavimas. Ypač kai šildymo sistema kombinuota. Tai dalinis grindinis šildymas derinamas su radiatoriniu. Yra sukuriami per dideli srautai ( per galingi siurbliukai), ar blogai sutvarkytas srautų pamaišymas reguliavimas. Dauguma įmonių, parduodančių šildymo įrangą atstovų vadovaujasi teorinėmis schemomis, kurios suformuotos tam tikram mazgui, ar jo daliai. Montuotojui aklai jas kopijuojant ir nematant sistemos visumos, kaip ji dirbs ir kyla panašios problemos.
  Patarčiau naudoti „protingus“, tokius kaip ALFA 2 siurbliukus, kurie turi itin platų veikimo ir funkcijų diapazoną, o kaina dabar tikrai prieinama.
  2. Neteisinga padėtimi sumontuotas oro padavimo dangtelis. Jo auselė ( metalinė plokštelė su skylute grandinėlei prikabinti) turi būti nukreipta į katilo centrą.
  3. Neteisingai nustatytas traukos reguliatorius ( apvalus prietaisėlis įsukamas katilo priekinėje dalyje prie termometro) reikiamai temperatūrai. Nustatoma taip: Užkuriamas katilas. Kad vienodžiau būtų paskirstyta temperatūra katile, atsukame šiek tiek ( tarp nulinės ir pirmos padalos trieigiame ar ketureigiame pamaišymo vožtuve). Traukos reguliatorius nustatomas tarpe tarp 70 ir 80 laipsnių C. Katilui pasiekus darbinę 70 laipsnių temperatūrą nuleiskite oro padavimo dangtelį, ir prijunkite jį grandinėle su traukos reguliatoriumi. Grandinėlė turėtų būti įtemta ir turėti apie puse centimetro laisvos eiga.
  4. Esant tokiai pastato kvadratūrai ir katilo galingumui, kita priežastis gali būti tik labai dideli šilumos nuostoliai ( prastas šiltinimas ir t.t )
  Pasakyti kažką daugiau galima bent pamačius sistemos nuotraukas.

 7.    Algis 2010-09-02 21:31 rašė:

  Sveiki,

  Vis akcentuojate, kad žvakė turi kažkokių pranašumų prieš kitus tokiu pačiu principu sukonstruotus ir pagal tą patį patentą pagamintus katilus. Tai kokie gi tie “mistiniai” privalumai ? Niekaip taip ir neradau nieko konkretaus Jūsų tekstuose. Iš praktinės apžiūros man, pavyzdžiui nuo stropuvos jis skyrėsi tuo kad mažesnė anga kuro įdėjimui, kas sukėlė nepatogumų. Aišku galima prisitaikyti, bet neišsisuodimus tikriausiai sunkiai gautusi užkrauti. Stropuvą man asmeniškai pasirodė, žymiai patogiau užkrovinėti.
  Kur aš klystu ?

 8.    energija 2010-09-06 14:10 rašė:

  Sveiki p. Algi
  Ačiū Jums, kad atkreipėte dėmesį į durelių dydį. Pats turiu “Žvakę” ir niekada man šis klausimas nebuvo kilęs ir tikrai suodinas po užkrovimo nevaikštau:)Tikrai ” Stropuvos ” katilai turi didesnes įkrovos dureles. Užklausiau “Žvakės” gamintojus dėl šio skirtumo ir atsakymas toks, kad toks durelių dydis daromas dėl to , kad nebūtų į katilą dedama stambiagabaričių kaladžių ar malkų. Esmė ta, kad įmetus stambią malką, toliau, kad užpildyt katilą reiks dėt smulkias, (ar netilps jokia iš turimų) ir degant, jos sudegs greitai, o stambi liks degti toliau viršuje viena, dėl ko gali neužtekti reikiamo šilumos kiekio šildymui. Taip pat didelė malka gali užsiskersuot ir tada tvarkingai užkraut katilą bus sunku ir vėlgi nebus norimo degimo.
  Na o išskirtinumai “Žvakės” iš kitų šio tipo katilų šie:
  1.Katilas gaminamas su dugnu.
  2.Katilas komplektuojamas su originaliu “Honeywell” oro traukos reguliatoriumi. Tai įgalina labai paprastai, patikimai sureguliuot ir valdyt katilo darbinę temperatūrą.
  3.Oro padavimo vamzdis “teleskopas” slankioja ne per vieną, o du ratukus, kas eliminuoja troselio strigimo galimybę bei troselis “nepjauna” katilo.
  4.Komplekte yra atsarginis oro skirstytuvas.
  5.Itin paprastas išvalyti.
  6.4mm specialaus plieno sienelė.
  Norėčiau pridurti, kad pagrindinė šio tipo katilų pasirinkimo priežastis yra ilgas degimo laikas. O kaip žmogui kuris jau profesionaliai užsiima šildymu, tai dar svarbiausias dalykas yra patikimumas ir aptarnavimo paprastumas ir tai, kad sumontavus sistemą gali jaustis ramiai ir turėti patenkintą užsakovą. Tas ir lėmė mano pasirinkimą.

 9.    Romka 2010-09-19 19:51 rašė:

  Noriu paklausti del oro traukos reguliatorio katilui ZVAKE.Uzsilus katilui iki 70 laipsniu oro srauto reguliatoriu pastaciau ant 70 atzymos ir su grandinele sureguliavau kad oro sklende butu uzsidarius.Viskas liuks,katilas veikia gerai uzsidarius oro paemimo sklendei degimas sumazeja.Sumazejus temperaturai oro paemimo sklende prasidaro ir degimas suaktyveja vel kyla temperatura-viskas liuks.
  Klausimas.
  Katila norint uzkurti reikia uzdaryti oro paemimo sklede ,o ji pilnai neuzsidaro.Oro srauto reguliatorius atsukamas iki galo-tai yra ant30 laipsniu./nejaugi kieviena karta kuriant reikia perstatyti grandinele/.

 10.    energija 2010-09-20 10:28 rašė:

  Sveiki,
  Katilą užkuriant tikrai nereikia perstatyt grandinėlės. Kažkas neteisingai sumontuota. Pabandysiu aprašyt kelias smulkias klaideles kurios dažnai pasitaiko.
  1. Pasižiūrėkit ar oro padavimo dangtelio auselė pasukta į katilo centrą.
  2. Atkreipkite dėmesį į traukos reguliatoriuje esantį geltoną varžtą kurio pagalba fiksuojamas šešiakampis strypelis prie kurio tvirtinama grandinėlė.
  Kad galėtumėte pamatyt teisingai sumontuotą mazgą siunčiu Jums dvi nuotraukas. Vienoje padėtis kai katilas šaltas ( arba padėtis kai tik užkurtas katilas ir atidarot dangtelį ). Antra padėtis kai katilas pasiekęs darbinę temperatūrą ( arba padėtis kai katilas kuriamas ir dangtelis uždarytas).
  Jei kils klausimų atsiūskit nuotrauką, skambinkit. Visada padėsiu

 11.    Elekt 2010-10-06 15:38 rašė:

  Sveiki. Katilas “Žvakė” pajungtas pagal Jūsų rekomenduojamą schemą su keturšakiu pamaišymo vožtuvu. Kokią rekomenduojate grįžtamo vandens temperatūrą šiam katilui? Šildymas radiatoriais.

 12.    energija 2010-10-06 17:12 rašė:

  Sveiki,
  Grįžtamą temperatūrą, tam kad nesusidarytų kondensatas, rekomenduotina palaikyti apie 55 laipsnius, darbinei temperatūrai esant 70 laipsnių.

 13.    Andrius 2010-11-04 10:49 rašė:

  Sveiki, noriu pasiklausti dėl grąžinamo vandens temperatūros.
  Katilas žvakė, sistema dviejų kontūrų su ketureigiu vožtuvu “MUT”, cirkuliacinis siurbliukas didžiąjame kontūre. Vandens šildymo boileris prijungtas lygiagrečiai katilui, balansinio vožtuvo nėra.
  Ir niekaip neišeina pasiekti grąžinamo vandens temperatūrą bent 50laipsn.
  Katilą užkūrus, ketureigį vožtuvą nustačius ties 9 ar 10 (mažasis ratas) katilo viršus užkaista ir užsidaro oras. Grąžinamas vanduo lieka šaltas, panašiai kaip ir prieš užkuriant. Panašu į tai, kad jokia cirkuliacija mažąjame kontūre nevyksta, šyla tik katilo viršus ir vamzdis iki ketureigio. Gal papildomai reikalingas labai negalingas cirkuliacinis siurbliukas mažąjam kontūre?
  Toliau, pravėrus ketureigį vožtuvą iki padalos 5, katilas pradeda vėsti, prasideda degimas, tačiau temperatūros jau nukritusios. Tiekiamas vanduo ~50 laispn. Grąžinamas - šaltas 20-30laipsn. Kaip manot kur negerumas? Ketureigiam vožtuve? Boilery?

 14.    Peckurys 2010-11-08 13:20 rašė:

  Sveiki, noriu paklausti kokia schema katilinės rekomenduotumėte. Namas 120kv. Pirkau žvakė 20m. Pirminio rato schemą planuoju nr.2. O kadangi yra šildomų grindų 50kv ir 5 radiatoriai. Kyla neaiškumų kaip geriau pajungti grindinį šildymą. Iš anksto ačių.

 15.    energija 2010-11-08 15:45 rašė:

  Sveiki Pečkurį
  Jei turite mišrią šildymo sistemą ( grindinis ir radiatorinis šildymas) patariu naudoti ketureigį pamaišymo vožtuvą. Šildomų grindų pajungimo mazgų yra begalė. Nuo pamaišymo mazgų su siurbliukais iki vien tik srauto temperatūrų reguliatorių. Dažniausiai naudoju trieigius termostatinius pamaišymo vožtuvus. Ir būtinai tik “protingi” cirkuliaciniai siurbliai. Ar tai butų “Grundfos Alfa 2″, ar Wilo. Ypač jie nepamainomi žvakės tipo katilams kurie nemėgsta didelių srautų.
  Konkrečiau galėčiau kažką daugiau pasiūlyt turėdamas aukštų planus su nurodytu šildymo tipu patalpoje.

 16.    rimas1981 2010-11-11 18:26 rašė:

  laba diena mano katilineje zvake katilas kurio aprisimas yra blogai padarytas nes niekaip nesugeba katilas palaikyti darbines bent 70temp. kol nera cirkuliacijos katilas temperatura iki 80 uzkelia per kokius 20min bet isijungus grindinio pamaisymo siurbliui nukrenta iki 40 per 1minute. ir toliau degdamas katilas max pajegumu didele ugnimi nesugeba pakelti temp. Manau beda yra kad mazajame rate nera siurblio? sistema sumontuota su trieigiu pamaisymo voztuvu ir man suvokiamas toks veiksmas kad mazajame rate cirkuliacija vyksta tik tada kai isjungtas grindu siurblys ir savitakos pagalba vanduo keliauja is paduodamo i grystama katilo kontura per trieigi bet isijungus siurbliui nutraukiamas karstas vanduo is katilo visas ir max temperaturos.
  noreciau paklausti:

  ar zvakes katilui reikalingas mazasis ratas su siurbliu jame? ir kas buna sistemose kur nera mazojo rato visiskai?

  aciu labai laukiu atsakymo

 17.    energija 2010-11-12 20:58 rašė:

  Sveiki Rimantai,
  Pagal atsiūsta schemą matau, kad, mano nuomone, katilo aprišimas padarytas neteisingai. Pabandysiu aiškiau nupasakot savo pastebėjimus:
  Visų pirma neteisingai sumontuotas trieigis pamaišymo vožtuvas. Jis turi valdyti srautus paduodamus į sistemą. Kokią srauto dalį tiekiat į sistemą, kokią grąžinat į katilą. Be to jūs nepasieksit norimos grįžtamos apie 55 C temperatūros. Jūsų atveju srautas iš katilo padavimo eina į šildymo sistemą aplenkdamas trieigį vožtuvą. Su juo pagal schemą valdote tik grįžtamą srautą. Jis stovi tikrai ne vietoje.
  Mažasis ratas turi būti. Siurblys nr12 keliauja arčiau katilo už pamaišymo vožtuvo (kurį reikia perstatyt). Ten dirbantis siurblys padės Jums ne tik sukurti cirkuliaciją, bet ir užkūrus katilą, darbinę 70 C temperatūrą pasiekt visame katile, o ne tik viršutinėje jo dalyje. Taip pat boilerio grįžtamą vamzdį perstatykit į mažąjį ratą.
  Kitas pastebėjimas yra tai, kad sistemoje ( šildomos grindys 55m2 ) turite du cirkuliacinius siurblius. Kam? Manau, kad tai dar viena priežastis, kodėl Jūs nepasiekiat norimos darbinės temperatūros yra šių siurblių sukuriami dideli srautai, ko nemėgsta šie katilai.
  Jums tikrai nereikia siurblio nr13. Virš trieigio termostatinio vožtuvo turėtų būti atbulinis vožtuvas. Tiesa kartais būna, kad nepadeda ir atbulinis vožtuvas, srautai vistiek maišosi nenorima mums linkme. Tuo atveju cirkuliacinį siurbliuką mažajame rate perstatote iš grįžtamo srauto į padavimo.
  Išvada tokia :

  1. Reikia teisingai pastatyt trieigį pamaišymo vožtuvą.( pažiūrėkite į schemą internete mano puslapyje kuriame parodyta schema su trieigiu pamaišymo vožtuvu ir skirtumą pamatysite)
  2. Siurbliuką nr 12 perkelkite į mažajį ratą. Boilerio grįžtamasis vamzdis jungiamas į mažąjį ratą.
  3. Pabandykit išmest siurbliuką nr13. Jis tikrai nereikalingas.
  4. Sutvarkomas trieigis termostatinis pamaišymo vožtuvas. ( įstatomas atbulinis vožtuvas, jei nepasiekiamas norimas rezultatas siurbliukas nr 12 keliauja iš grįžtamo į padavimo vamzdį)
  5. Padarykite aplink cirkuliacinį siurbliuką apvedimą natūraliai cirkuliacijai.

  Jei kils papildomų klausimų kreipkitės, stengsiuos padėt.

 18.    Pečkurys 2010-11-13 22:29 rašė:

  Sveiki,
  ačių kad atsakėte į pirmą laišką, siunčiu šiokius tokius planus ir planuojamą katilo aprišimo schemą. Kadangi katilą planuoju aprišti pats tai bet koks patarimas, ar niuansas pravers. Ačių.
  Pagarbiai
  Audrius

 19.    Peckurys 2010-11-30 13:57 rašė:

  Ko tai numirė katilaszvake.blogas, atsakymų nesulauksi. Kadangi katilas nepaleistas tai norėtusi sulaukti pvz. schemų. Kaip “Stropuva” pateike schemų pilnų pavyzdžių, netik mažo rato. Nes “Stropuvos” schemos atrodo pasenę.

 20.    energija 2010-11-30 23:23 rašė:

  Sveiki Pečkurį,
  Mano įsitikinimu “blogas” yra dienoraštis, žmogaus minčių, samprotavimų pateikimas. Nesu kieno nors atstovas ir čia dalinuos tik tuo ką žinau ir manau.
  Ir beje, esu dirbantis. Dirbu darbą apie kurį čia rašau. Dirbu su esamais, buvusiais ir būsimais užsakovais, ir šiuo metu, dėl sezoniškumo bei išaugusios paklausos tai vyksta itin intensyviai.
  Bendros schemos yra pateiktos “bloge”. Ir galiu Jus patikint, kad tai yra universalios, bendrais atvejais taikytinos schemos. Jos yra principinės. Galiu pasakyt, kad dar neteko susidurt su vienoda schema taikytina kiekviename objekte. Nėra nė vieno analogiško objekto. Visur yra skirtinga išdėstymo, užsakovo norų, galimybių situacija. Tiek pat yra skirtingų pajungimo schemų.Visur reikalinga įvertinti konkretų objektą ir priimti tik jam tinkantį sprendimą, improvizuoti. Dėl to labai skeptiškai žiūriu į Jūsų paminėtus pavyzdžius ( taisyti, pertvarkyti kitų montavimą pagal aklai paimtą pavyzdį užima daugiausiai laiko ). Jums beje buvo parašyta ir papildomai nusakant pajungimo principus.
  Sėkmės Jums montojant katiliuką, kiek galėsiu padėsiu patarimais.

 21.    Peckurys 2010-12-01 12:33 rašė:

  Ačių už atsakymus. Labai pagelbėjot dėl apsisprendimo kokį cirkuliacinį siurbliuką montuoti. Taipat suprantu kad ne visi atsakymai ir patarimai yra nemokami, kapitalizmas.

 22.    bugis 2010-12-02 22:57 rašė:

  Labukas. Noreciau papriestarauti ENERGIJAI.
  Is jusu isvardintu “geruju” katilo Zvake savybiu nematau ne vienos,tik pabreziu,jog “zvake” lengviau isvalyti nuo suodziu.Jums gal tai bus keista ,bet ir siuos katilus reik gramdyti nuo degesiu,jeigu per dregnos malkos ir dar trauka slubuoja….dar vienas pliusiukas - geresne degiklio konstrukcija.As turiu stropuva - ir tik zvakes degikli i ji ideciau.Pagal mane stropuvos traukor reguletorius taip pat geresnis,nors paprastas kaip 5 kapeikos …tik firminio pavadinimo neturi.Savo stropuvai sumontavau iputimo ventiliatoriu,tai ir dregnokos malkos geraidega.Nesuprantu kam tokia auksta gryztamo srauto temperatura laikyti(55 laipsnius) sumontaves termostatini srautoreguliatoriu…tad gryztamo srauto temp. buna 25 -30 laipsniu ,o katilo darbine temp svyruoja nuo 70 iki 85..

 23.    energija 2010-12-03 20:12 rašė:

  Sveiki Bugi,
  Nelabai suprantu kokių gerų savybių “Žvakės” nematote jei sutinkate, kad ir išvalyt juos patogiau, ir oro skirstytuvas (degiklis ) geresnis. Dar pamiršot, kad sienelės storesnės, komplektuojamas su atsarginiu skirstytuvu ir dugną turi, bei troselis nestringa kadangi per du ratukus slenka ir t.t.
  Kas link šlapių malkų deginimo, tai japonai vandenį į deguonį ir vandenilį pigiai moka išskaidyt:) Gal tai efektyviau, kaip manot:)
  O grįžtamo srauto temperatūra tokia ( arba tiksliau stengiantis išlaikyt ją 15 laipsnių skirtumu, pvz darbinė katilo 65 laipsniai grįžtamo srauto 50) reikalinga tam, kad neiškristų kondensatas ir nesugraužtų Jūsų katiliuko per kelis šildymo sezonus.

 24.    Andzej 2010-12-07 10:14 rašė:

  Sveiki, turiu identiska problema kaip rase: Romka 2010-09-19 19:51. Atreguliuota gerai ant 70 o prisukus iki 30 pilnai neuzsidaro. Ka turejote omenyje sakant atkreipti demesi i geltona varzta? Pasukus sesiakampi ir is naujo perreguliavus grandinele manote kazkas paikeistu? Seip viskas tiktu tik yra problema, kad esu nusistates katile kad butu 70, jis ta temperatura lengvai pasiekia, sklende uzsidaro bet is inercijos daeina iki 75-80, katilas grigesta, siurblys pravaro karsta vandeni ir kol vel sklende prasidaro bei isidega ugnis, temperatura katile nukrenta iki 60-65. Sakyciau gal kazkas su to traukos reguliatoriumi? gal ne iki galo kazka atreguliavau

 25.    energija 2010-12-07 16:41 rašė:

  Viskas pas Jus gerai sureguliuota, tik šešiakampį strypelį esant šaltam katilui perstatykite į vertikalią padėtį, kad turėtumėte ilgesnę grandinėlė ir jos eigą. Tada dar kartą sureguliuokite, kad sklendė užsidarytų esant 70 laipsnių temperatūrai.

 26.    Mode 2010-12-24 14:33 rašė:

  Sveiki.Esu pasirušęs pirkti Žvake katila ir noriu jūsų patarimo dėl dumtraukio ( kamino ).Kamino aukštis 6m.( 50cm. aukščiau namo stogo).Tai koks kamino vidinis diametras turi buti,kad gautusi 15(Pa)? Kaminas bus surenkamas, Baltkona prekiauja jais.Dėkui

 27.    energija 2010-12-27 20:58 rašė:

  Sveiki,
  Kamino vidinis diametras turi būti ne mažesnis nei katilo dūmų išorinis skersmuo-160mm. Ir aišku apvalus arba ovalus.Slėgis kamine yra kintamas dalykas ir priklauso nuo oro slėgio, vėjo greičio…
  Paprastai, kai komplektuoju medžiagas užsakovui stengiuos įtikint naudoti ir kamino traukos reguliatorių. Tai trišakis su automatine slėgio reguliavimo sklende, kuris montuojamas į įdėklą ir visiškai panaikina katilo ” pupsėjimo” sindromą. Jis atsiranda, kai kamino trauka tampa per didelė ir tuomet dūmai pro plyšius patenka į patalpą. Su šiuo traukos reguliatoriumi stovi katilai namuose šalia gyvenamų patalpų ir jokio kvapo.

 28.    Virmantas 2011-01-31 20:46 rašė:

  Sveiki.
  Jau 3-ią sezoną naudoju katilą “Rudesta” 20kw.Iki šiol viskas dirbo puikiai. Problemos prasidėjo prieš 2 savaites.Pilnai pakrautas katilas įsidega iki 70-80 laipsnių ir taip dega,kol sudega apie pusė kuro.Tada palaipsniui degimo procesas slopsta,kol praktiškai užgęsta.Bandžiau teirautis gamintojų,pasiūlė išvalyti katilą,dūmtraukį,patikrinti,ar nesiurbia oro ir pan.Viską patikrinau,išvaliau,niekas nepasikeitė. Kuras nuo rudens tas pats,naudoju pjuvenų briketus,degė gerai.Gal ką patartumėt?Žiema,darosi šaltoka gyventi,gelbėkit!

 29.    Stanislovas 2011-02-19 23:31 rašė:

  Sveiki,
  Namą šildau dujiniu katilu, kuris veikia uždaroje sistemoje. Galvoju apie katilines įrengimą ūkiniame pastate, ar įmanoma kad žvakės katilas dirbtų kartu su dujiniu katilu?

 30.    Kristina 2011-02-20 16:54 rašė:

  Laba diena. Noreciau isigyti katila “Zvake”. Sildomo ploto butu apie 70 kv. m. ir plius 40 kv. m. sildomu grindu. Kokio galingumo katila man rekomenduotumete? Ir dar noreciau paklausti kiek mazdaug kainuotu katilo montavimo darbai, bei visi reikalingi priedai?

 31.    jonas 2011-02-20 20:33 rašė:

  uz zvake geriau yra tik zvake.

 32.    energija 2011-02-20 20:48 rašė:

  Taip Jonai pritariu :)

 33.    energija 2011-02-20 21:21 rašė:

  Sveiki Stanislovai
  Taip, galimas ir variantas kai dujinis katilas dirba kartu su ” Žvake”. Galima būtų išskirt du pagrindinius tokio kūrenimo būdus:

  * Kai abu katilai sujungti į vieną sistemą ir tiesiog mechaniškai vienas nuo kito atjungiami uždarant sklendes ar ventilius, kai naudojamas tik vienas iš jų, o kitas laikomas kaip atsarginis.
  * Kitas gan populiarus būdas yra, kai dujinis katilas dirba kaip rezervinis kieto kuro katilui. Kai kieto kuro katile baigiasi degimas ir krenta temperatūra, dujinio katilo jutiklis sureaguoja į šį kritimą ir įjungia jį.

  Yra ir sudėtingesnių jungimų, bet esminiai šie. Jūsų atveju reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad katilai skirtingose pastatuose ir sujungiant juos į bendrą sistemą nepamiršti įrengti gerą šiluminę vamzdžių izoliaciją.

 34.    energija 2011-02-20 21:48 rašė:

  Sveiki Kristina,
  Pagal Jūsų aprašytą plotą ir, jei pastatas pakankamai apšiltintas, Jums užtektų 20kW katilo. Katilo montavimo ( aprišimo ) medžiagos be katilo kainos, iki grindų ir radiatorių kolektorių svyruoja nuo 2000 litų minimali sistema, 3000-3500litų vidutinė sistema ir 4200- 6000 litų automatizuoto valdymo sistema. Darbo kaina svyruotų nuo 350 iki 1000 litų, priklausomai kokio lygio sistemą pasirinktumėte. Dar reiktų nepamiršti kamino įdėklo, kurio kaina svyruoja 1000-1500lt.
  Jei domins konkretesni skaičiavimai atsiūskit planus, kad matytųsi kur katilinė ir šildomos patalpos, bei pastato aukštis.

 35.    jonas 2011-02-24 16:58 rašė:

  kad zvake degtu ne maziau kaip 2 paras o man dega dar ilgiau darau taip imu perenoske pakabinu viduje katilo jau sviesu imu veidrodeli kad matyciau ir graziau malkas sudeciau cia taip pat reikia tureti metaline kaciarga malkom pataisyti. namas 153 kvadratu dega iki 3 paru be problemu.

 36.    vytas 2011-03-14 21:42 rašė:

  Apie Žvakės privalumus:
  7-tą sezoną naudoju Rudestos analogišką katilą, ir teisingumo dėlei norėčiau palyginti išskirtiniais pavadintus Žvakės privalumus su Rudestos pagal autoriaus išdėstytus punktus:
  1. Abu šie katilai gaminami su dugnais.
  2. Abu komplektuojami su Honeywel reguliatoriais.
  3. Abiejų trosas slankioja per du ratukus.
  4. Rudestos komplekte, deja, nebuvo atsarginio oro skirstytuvo (pirkau seniai, gal dabar jau yra - nežinau). Dabar pas mane antras skirstytuvas, tiesa jau nekoks.
  5. Paprasta (palyginus) išvalyti Rudestos katilą, nes galingumo sklendė juda bėgeliuose, o kaip po kelių savaičių atsukti dvi Žvakės veržles Nr. 20 (tikriausiai prikepusias, ir ne itin patogioje pasiekti vietoje - sunkiai įsivaizduoju, nes prisimenu savo bergždžias pastangas išardyti automobilio duslintuvą).
  6. Abiejų katilų sienelės - specialaus 4 mm plieno.
  Šiuo komentaru noriu tik suteikti potencialiems tokio tipo katilų pirkėjams papildomos informacijos, nesu nei gamintojas, nei montuotojas.

 37.    Aba 2011-10-17 18:55 rašė:

  Sveiki,
  turiu žvake ir niekaip negaliu suprast jos dūmų traukimo ir šilumos tuo pačiu ištraukimo kol mano pečius dega tai galiu antram aukšte rankas pasišildyt prie kamino plytų gal jam trūksta kokios dar komplektacijos. iš anksto dėkui

 38.    DK 2011-11-14 16:34 rašė:

  Aba, jums būtina statyti kamino traukos reguliatorių, beje ir katilas turbūt dega trumpokai?

  Pas mane ta pati bėda su Žvake M20 - pridėjus pilną katilą malkų jis dega ~12 val. Liūdna.
  Pridėjus pilną katilą briketų degė ~36 valandas. Bet čia išlindo kita bėda - niekaip negalėjau kontroliuoti katilo temperatūros - užlipo net iki 95 laipsnių, tai teko visus radiatorius atsukti maksimum, pradaryti langus, cirkuliacinį siurblį spėriau paleisti ganytis, trieigio srautą nukreipt vien į išorę, tada šiaip netaip sumažinau temperatūrą iki 85 laipsnių.
  Dėmesio - reguliatoriaus padėtis tuo metu buvo nustatyta 30′čiai laipsnių!!! Taigi, su juo visiškai negalėjau kontroliuoti degimo.
  P.s. gal Energija galėtu ir man persiųsti nuotraukas, kaip reikia nustatyti reguliatorių? Nes esant šaltam katilui Honeywell’a atsukus iki 30 laipsnių oro sklendė pas mane lieka pravira.
  Šildomo ploto - nepilni 100 kv.
  Konsultavausi su gamintojais, jų spėjimas, kad kamino trauka per didelė, oro katilas gauna per jį, dėl to ir vyksta tokie cirkai (su malkomis kūrenasi 12 val., su briketais absoliuti diskontrolė).

 39.    energija 2011-11-15 20:16 rašė:

  Atsiūskit nuotraukas savo sistemos. Taip pat ir katilo viršaus. Kamino traukos reguliatorius būtinas.Ir profilaktiškai patikrinkit prieš siurblį esantį filtriuką.

 40.    DK 2011-11-16 11:42 rašė:

  Sistema visiškai nauja, kątik sumontuota. Nuotraukas atsiųsiu ryt.

 41.    DK 2011-11-17 12:47 rašė:

  Nuotraukas išsiunčiau. Vakar vėl kūrenau katila, tai su nustatyta 60 laipsnių jis sau sėkmingai užsikūreno iki 80. Dabar jau bijau aš jį normaliai užkraut ir palikt kūrentis, kad nebūtų didelio buuuuuuum.
  Dar vienas niuansas išlindo - pas mane stovi automatinis sistemos papildytojas, kai jis atsuktas, slėgis šaltos sistemos ~1-1,1 bar, karštos, priklausomai nuo temperatūros 1,3-1,6 bar. Apsauginis vožtuvas nustatytas 1,8 bar., čia viskas ok, jam dar neteko suveikti. Dabar įdomumas - jei aš automatinį papildytoją užsuku, sistemai atvėsus slėgis nukrenta iki 0,6 ar net 0,4 bar. Partikrinau visą sistemą jau gal kokius 6 kartus, niekur nei lašelio vandens, ar požymių, kad jis būtų bėgęs, bet tai kažkur jis dingsta (ar gali nugaruot?). Beje, katilas pas mane, kad ir kūrenasi tokia aukšta temperatūra savarankiškai iš vidaus atrodo kaip aplipęs sakingomis dervomis.

 42.    DK 2011-11-28 09:51 rašė:

  Na ką, įstačiau jušką į kaminą, beveik visos bėdos susitvarkė - pečius dega ilgai, taupiai, viskas fantastiška (beje, pas mane kamino anga gaunasi uždaryta beveik 90%). Liko viena problėma - slėgio mažėjimas katilui užgesus.

 43.    energija 2011-11-29 19:04 rašė:

  Sveiki DK
  Į kaminą (įdėklą) reikia statyti ne jušką, o kamino traukos reguliatorių. Tai trišakis su automatine sklende kuri atsidaro kai kamine per didelė trauka (traukos mažinimas vyksta pasiurbiamo oro iš patalpos dėka)ir užsidaro kai trauka normali arba mažesnė. Naudojant kamino traukos reguliatorių nemažinamas įdėklo pratekamumas, o tiesiog reguliuojama trauka.

 44.    Marius 2011-12-03 10:44 rašė:

  Sveiki,

  domiuosi virsutinio degimo katilais, Aremiko zvake matytas gyvai, zinomi jo trukumai ir pliusai. Taciau teko internete susidurt su Econoterm (http://www.econoterm.lt/?5),kuris savo parametrais vilioja ne maziau nei zvake. Tik deje gyvai matyt neteko ir atsiliepimu internete beveik nera apie si katila. Gal Jus esate susidures su siuo daiktu? Kokie jo trukumai lyginant su Aremiko zvake? Viliojantys Econotermo pliusai, tai dvejos dureles uzkrovimo ir patogus pelenu valymas. Viena is siu katilu jungsiu name,kurio duomenys:
  Naujos statybos 2a.,sienos 15 cm puta, stogas 25 cm vata, sildomos grindys 75 m2, radiatoriais 105 m2 (itrauktas garazas, kuriame temp. bus laikoma mazesne nei visam name), 200 l. boileris ir vienas vitrininis langas 2×3 m. Katila renkuos tarp 20kw ir 30kw. Laukiu patarimu ir bet kokios info.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘1858213088 which is not a hashcash value.

 45.    Marius 2011-12-04 15:10 rašė:

  Sveiki,
  domiuosi virsutinio degimo katilais, Aremiko zvake matytas gyvai, zinomi jo
  trukumai ir pliusai. Taciau teko internete susidurt su Econoterm
  (http://www.econoterm.lt/?5),kuris savo parametrais vilioja ne maziau nei zvake.
  Tik deje gyvai matyt neteko ir atsiliepimu internete beveik nera apie si katila.
  Gal Jus esate susidures su siuo daiktu? Kokie jo trukumai lyginant su Aremiko
  zvake? Viliojantys Econotermo pliusai, tai dvejos dureles uzkrovimo ir patogus
  pelenu valymas. Viena is siu katilu jungsiu name,kurio duomenys:Naujos
  statybos 2a.,sienos 15 cm puta, stogas 25 cm vata, sildomos grindys 75 m2,
  radiatoriais 105 m2 (itrauktas garazas, kuriame temp. bus laikoma mazesne nei
  visam name), 200 l. boileris ir vienas vitrininis langas 2Ć—3 m. Katila renkuos
  tarp 20kw ir 30kw. Laukiu patarimu ir bet kokios info.

 46.    energija 2011-12-04 18:04 rašė:

  Sveiki Mariau
  Apie econoterm katilus girdėjau tiek, kad juos gamina buvęs stropuvietis. Mano nuomone nėra blogų katilų, yra tik blogas sistemos ir poreikių parinkimas, montavimas:)
  Jei rimčiau tai tik keli pastebėjimai. Pliusas yra užkrovimas ir valymas.
  Minusas pagrindinis yra forma. Jei žinote iš fizikos slėgis tolygiau pasiskirsto į apvalios formos indo sieneles. Būtent šio tipo katilų silpniausia vieta esant ekstremalioms sąlygoms ( dingo elektra, jūsų nėra namie ar nepastebėjote kažko pamiršote) ir katilas užvirė. Tam statomas apsauginis vožtuvas, bet jam nesudirbus, sugedus kyla slėgis, kurio perteklius nepašalinamas ir rezultate vyksta vadinamas sprogimas t.y slėgis plešia ar lenkia metalą. Apvalus indas tikrai atlaikys didesnį slėgį.
  Antras tai savos gamybos oro padavimo traukos reguliatorius. Jis dirba, bet nureguliuot reikia daug laiko. Nesuprantu kodėl nenaudoja gerų pasaulinį vardą reguliatorių su kuriais dirba visi kieto kuro katilai ir kaina jų tikrai prieinama?
  Jūsų atveju reikalingas apie 30 kW katilas,kadangi specifika ta,kad kuo mažesne galia jie dirba, tuo ekonomiškesni.
  Šie katilų veikimo principas tikrai geras. Jūs neapsiriksit nusipirkęs, tik keli momentai: turi būti sumontuota teisingai, ir rinkdamasis atkreipkit dėmesį į mano straipsniuose nurodytus niuansus.
  Pagarbiai

 47.    trampampam 2011-12-06 18:59 rašė:

  sveiki, namie turiu žvakės tipo katilą , ir turiu problema kai užkuriu katilą po 15min jis man pradeda >puškuoti< per viršutine oro sklende pradeda stipriai leisti dūmus . ypač kai katilinėje praveriu duris. Gal kas galite padėti ?

 48.    energija 2011-12-08 18:48 rašė:

  Trampampam,
  reikalingas kamino traukos reguliatorius. Trumpalaikis problemos sprendimas atsiradus pupsėjimui šiek tiek praverti įkrovos viršutines dureles (kelis milimetus), arba nuimti kondensato surinkimo dangtelį, tam kad į įdėklą pakliūtų papildomas oro kiekis. Tiksliau reikia sumažinti slėgį dūmtraukyje pasiurbiant orą iš patalpos.

 49.    trampampam 2011-12-10 21:04 rašė:

  Ačiu už informacija.
  o tas kamino traukos reguliatorius montuojasi kamino apačioje ? kur ju buna pirkti ?

 50.    dainius 2011-12-29 16:41 rašė:

  Sveiki. Ruošiuosi įsigyti žvakės tipo katilą. Gal kas žinote kuo skiriasi katilai kuriais prekiauja stropuva ir “dyleriai” kurie skelbimuose prisistato atseit stropuvos dyleriais ir siūlo katilus trečdaliu mažesne kaina negu tiesiai iš gamyklos pati stropuva gali pasiūlyti.

 51.    energija 2011-12-29 18:53 rašė:

  Sveiki,
  Pas mus todėl ir krizės skaudžiausios ir augam sparčiausiai:)
  Iš esmės tai yra neprofesionalaus šių įmonių marketingo darbas. Tam kad padidint pardavimus, kaip minėjot, prisirenka iš pašalies be jokios atrankos, patirties ar vertinimo “dylerius” kuriems suteikia didmeninio pardavimo kainas ir pirmyn. Faktiškai daugumą internete sudaro montuotojai kurie sumontavę vieną kitą katiliuką, tokio trumparegiško šių įmonių požiūrio, tampa vadybininku ir montuotoju viename asmenyje ( nors montuotojais jiems tapti dar laabai reiktų daug padirbėt). Ir prie viso to šie pusėtini “profesionalai” dar ir tarpusavyje pradeda konkuruot. Rezultate turim nuvertintus produktus, nepatenkintus “didmenininkus”, ir neblogos idėjos produktą kuris taip žlugdomas.
  Kaip faktą galiu paminėt, kad iš sąlyginių 10 vienetų užsakymų, montavimas naujo katilo būna 2 vnt, visa kita klaidų taisymas. Katilai geri, bet visame kitame nugrybauta… O dar kai įmonės pradeda tarpusavyje konkuruot kainomis ne kokybe, tai visiška tragedija. Detaliau viskas straipsniuke” kodėl žvakė”
  O kitas patikrinimas tai ant katilo nugarėlės yra gamyklos serijinis numeris. Jį visada galite pasitikrint paskambinę gamintojui ir sutikrinti pardavimo ir gamybos duomenis.

 52.    audronius 2012-01-13 21:18 rašė:

  Sveiki,
  Galvoju su laiku pasikeisti katilą ir sprendžiu apie stropuvą (jis gražesnis) ar žvakę. Draugas turi stropuvą su U raide ir yra labai patenkintas, kūrenasi ilgai ir pan. Gal galite patarti kurį geriau stropuvą ar žvakę?

 53.    arturas 2012-01-28 03:14 rašė:

  Sveiki,
  Renkuosi pečiu galvojau apie žvake,nuėjau į vilpra,bet jie man geriau patarė rinktis katilą veikianti duju generacijos principu ką patartumėt?

 54.    energija 2012-01-29 10:54 rašė:

  Sveiki,
  Dujų generacinis katilas be abėjo yra geras. Reiktų tik žinoti kad jam reikalingos tikrai sausos malkos ir, kad nedirbt pastoviu pečkuriu akumuliacinė talpa. Tas aišku atsilieps kišenei, nes įranga daug brangesnė.

 55.    vartotojas 2012-01-29 22:33 rašė:

  turiu zvake /pritariu virmantui/ ,,, sudas

 56.    Dalia 2012-01-30 10:13 rašė:

  Laba diena, paciui 4 metai, prakiuro apacia, ka daryt?

 57.    virgis 2012-02-01 05:07 rašė:

  Laba diena,

  siemet planuoju isirengineti KK katiline ir planuoju isigyti katila “zvake”. Kaip manot ar “stropuvos” pateikta pajungimo schema turi esminiu trukumu? kuria schema patys rekomenduotumet irengti katilineje? kuri is ju yra paprasciau aptarnaujama ir ilgiau tarnauja? taip pat domina kiek kainuoja kamino traukos reguliatorius? Ar tikrai uztenka mazajame rate palikti tik boileri ir ar neperkaitines katilas dingus elektrai? Taip pat gal galit rekomenduot kur isigyt nebrangu pristatoma kamina (nezinau ar tiksliai issireiskiau - turiu omenyje kuo pigesni lauke pastatoma ar sumontuojama is apsiltintu cilindru)? Kokia kaina butu 20 kw katilo su pajungimu iki kolektoriu su ketursakiu (vienas siurbliukas yra). Veiksmo vieta Veiveriai. Taip pat butu idomu gyvai pamatyti veikianti katiliuka kaune, marijampolej arba prienuose.

  Aciu uz info

 58.    energija 2012-02-01 22:05 rašė:

  Sveiki,
  Man “Stropuvos” pajungimo schema nėra logiškai visiškai suprantama. Aš esu šalininkas klasikinių shemų kuriose yra didysis ir mažasis ratas, arba kitaip katilo kontūras ir šildymo sistemos kontūras. Ir nežaiskit su siurblių kiekiais. Kuo didesnius srautus sukursite tuo blogiau veiks šio tipo katilai. Ir patarčiau naudoti “protingus” siurblius. Efektas bus matomas iš karto. Kas link schemos, tai reikia žiūrėt į šildymo sistemos visumą. Ar tik radiatorinis, ar grindinis, mišrus. Pateiktos schemos yra bendro orientacinio pobūdžio. Jei atsiūsit planus su numatomu šildymu galėsiu pasiūlyt schemą ir jos preliminarią kainą. Kas link perkaitimo geriausia apsauga yra teisingas montavimas ir suderinimas. Ir jei leidžia piniginė nepertraukiamo maitinimo šaltinis. Apšiltintą įdėklą patarčiau užsisakyt rimtoje įmonėje, nes “garažiniai” meistriukai naudoja ne tos markės nerūdyjantį plieną ir tikrai neturėsit garantijos dėl jo tarnavimo laiko. Kurioje vietoje galite sutaupyti, tai išorinį apdailos sluoksnį daryti iš cinkuotos skardos. kainų skirtumas apie 90lt/m.

 59.    virginijus 2012-02-02 19:17 rašė:

  Sveiki, noriu ysirengt grindini sildyma, sildomas plotas ~80m2, kokio galingumo katilas “zvake” tiktu? Ir kaip tie KW katilam skaiciuojami, ar oriklauso nuo m2, ar nuo sildymo rusies (grindinis, radiatorinis, misrus?)

 60.    abis 2012-02-02 23:35 rašė:

  Jau 6 sezoną naudojuos ,,RUDESTA” 20kw katilu ir esu visiškai patenkintas. Sistemą susimontavau pats. Radijatoriai - špižius. Prie kiekvienos kambario apšildymo sekcijos [pvz. 2 radijatoriai po 11 sekcijų] pajungime stovi ,,danfos” termoreguliatorius.Namo šildymo plotas 130m3 .Sistema uždaro tipo su išsiplėtimo bakeliu.Vonioj - grindinis radiatorius.Stengiausi daryti su kiek įmanoma nuolydžiais , kad dingus elektrai netektų gesint katilo. Viskas dirba puikiai. Šiemet pakeičiau ,,lėkštę”. Naudoju pagrinde eglines malkas. Degimo trukmė - 26 - 28 val. prie dabartines lauko temperatūros -25 laipsniai. Teko pavargt subalansuojant srautus , siurbliuko darbą.

 61.    abis 2012-02-02 23:48 rašė:

  Sistemoje įmontavau 3eigį pamaišymo vožtuvą , bet jo praktiškai nereikia . Jį puikiai atstoja vandens šildytuvas. Tik reikėjo jo srautą sureguliuot , kad gryžtamo vandens į katilą temperatūra būtų ne mažiau 60 laipsnių. Jokio rasojimo nėra. Katilas puikiai tenkina mano poreikius. Nereikia ,,dirbt” pečkuriu. Patalpose temperatūra 20 -25 laipsniai šilumos [priklausomai,kaip nustatyti reguliatoriai prie radijatorių] Jei tektų keist - tik į ŽVAKĖS principu dirbantį katilą,bet tobulesnį , pvz. EKONOTERM.

 62.    abis 2012-02-02 23:50 rašė:

  Virginijui.- Jums tiktų EKONOTERM 12kw.

 63.    abis 2012-02-03 00:04 rašė:

  Visiems peikiantiems ,,žvakės” principo katilus - nesvaikit : PUIKŪS katilai. Dizainas - ,,RUDESTOS” geriausias , o ir degimo lėkštė geresnė , nei ,,stropuvos”.Valdymas šiuolaikiškesnis. Tačiau dabartiniu metu didžiausią pažangą padarė ,,EKONOTERM” katilai.

 64.    abis 2012-02-03 00:07 rašė:

  ,,EKONOTERM” katilus gamina UAB ,,Gauterma”.Vilniuje.

 65.    abis 2012-02-03 00:17 rašė:

  ,,energijai” apie ,,EKONOTERM”. Jis yra CILINDRO formos. Tik apdaila iš priekio padaryta taip , jog atodo , kad priekinė dalis - stačiakampė.Neklyskit - vidus - APVALUS , tad ir visa ,,fizika” šiam katilui GALIOJA.Pagarbiai-,,rudestos” patenkintas naudotojas.

 66.    energija 2012-02-04 16:32 rašė:

  Gerbiamam “abiui”
  Pasistenkit mintis reikšti glausčiau ir jas išdėstyti viename komentare. Neturėtų būti dialogas pačio su savimi.
  Pagarbiai

 67.    abis 2012-02-04 19:46 rašė:

  P.,,energijai”- dėkui už pastabą. Pagarbiai.

 68.    energija 2012-02-04 23:51 rašė:

  Sveiki Virginijau,
  Jums tiktų 20kW katilas. Žvakės tipo katilai mėgsta “dirbti” ne maksimalia galia, o žemesne. Ir naudingo veikimo koeficientas aukštesnis dirbant mažesne galia. Kas link kW skaičiavimo tai įtakoja pastato šilumos nuostoliai į aplinką. Kaip pavizdį galiu pasakyti, kad gerai apšiltintm namui ( atitinkančiam dabar galiojančius normatyvus ) skaičiuoti reikia apie 50-60W/m2. Vidutiniam 70-85w/m2. O senos statybos gali siekti ir 140W/m2. Visi šie skaičiai be karšto vandens ruošimo. Vandeniui paruošti reikia pridėt nuo 3 iki 5 kW priklausomai nuo boilerio dydžio.
  Pagarbiai

 69.    Saulius 2012-02-06 00:24 rašė:

  Bėda, užlinko K33, tarnavęs 12 metų.Gerb. energija, ką patarsi. Butas kotedžo tipo, trys aukštai po 50 kv. Katilinė pusrūsyje. Domina ilgo degimo su anglimi katilai.

 70.    energija 2012-02-06 17:10 rašė:

  Sveiki Sauliau,
  Jei domina ilgo degimo anglimi tai ,,EKONOTERM” ir “Stropuva”. Kiti lietuviški ir atvežtiniai klasikiniai ne ilgo degimo patartinai montuojami su akumuliacine talpa.

 71.    minde 2012-02-08 23:08 rašė:

  Gali butu uzsikisusi gofra tarp Zvakes ir ideklo kad nebepalaiko degimo o tik smilksta?Pries pora savaiciu viskas buvo gerai.Pecius pastatytas pries 3 menesius.As dabar ne namuose o seimyna vargsta

 72.    arvydas 2012-02-11 14:03 rašė:

  labas,prisiskaiciau as cia visko ir noreciau pagalbos savam peciui,niekaip nesuderinu,kurenu tik pirmus metus pastoviai,anksciau tai kada nekada,kaip buni ir dirbi.kur galeciau atsiust foto,gal ka netaip padare,rodos nesudarankis dare

 73.    energija 2012-02-11 21:48 rašė:

  Sveiki Minde,
  Jei nėra normalaus degimo reikia valyt katilą ir įdėklą. O gofros negalima statyt. Turi būt išardoma jungtis kurią nusukus galit išvalyt katilo galą ir lengvai aptarnaut kitas įdėklo vietas.

 74.    marius 2012-02-12 18:17 rašė:

  Sveiki, kitam sezonui ruosiuosi statytis zvakes katila. Teko girdeti daug geru atsiliepimu is kaimynu. Taciau turiu keleta klausimu, gal patarsite. Namas senos statybos, neapsiltintas, sildomo ploto ~168 m2, 2 aukstai, katiline rusyje, kaminas be ideklo, bet trauka puiki. Meistras patare statyti 35 kw katila. Ar ne per galingas? Gal uzteks silpnesnio?

 75.    energija 2012-02-12 19:51 rašė:

  Sveiki Mariau,
  meistras patarė teisingai. kaip jau rašiau kituose komentaruose, šie katilai dirba efektyviai, kai naudojamas ne pilnas pajėgumas. O įdėklas būtinas ir kamino traukos reguliatorius taip pat.

 76.    Algirdas 2012-02-15 18:36 rašė:

  sveiki, domimes Zvakes katilu, tik norime paklausti- juk jie plieniniai- ar greitai “nepradegs”? berods 6m suteikiama garantija- bet tai juokas palyginus su spiziniu, juk katilas isigyjamas ne trumpam, ir saugumo ypatybes. ir ar tikslinga dar primontuoti akumuliacines talpas ir kiek realiai jos atsiperka?

 77.    energija 2012-02-16 20:47 rašė:

  Sveiki Algirdai,
  Pabandysiu trumpai apibudint medžiagas iš kurių gaminami katilai ir garantijas.
  Katilai gaminami iš specialaus karščiui atsparaus plieno. Netgi nekalbant apie žvakės tipo katilus o paėmus malkinius, anglinius dujų generacinius katilus jie irgi gaminami iš plieno o ne iš špižiaus ( išskyrus vidines dalis kaip grotelės… kurios tikrai neturi įtakos katilo ilgaamžiškumui). Pagrindinė taisyklė bet kurio katilo ilgaamžiškumui, tai darbinės katilo ir grįžtamos temperatūros palaikymas. Pageidautina kad darbinė temperatūra būtų apie 70C, grįžtama į katilą ne mažiau 55C. Tik tokiu atveju neturėsit agresyvios aplinkos. Ši taisyklė taikoma visiems kieto kuro ( ir ne tik) katilams. O kas link garantijų patikėkit, kad ta šešių metų garantija Jums tikrai nebus taikoma jei katilas prakiurs nes bus pasakyta kad neteisingai eksploatavote. Taigi tai yra paprasčiausias reklaminis triukas. O katilas teisingai eksploatuojamas pratarnaus virš dešimties metų. Paprastai dėl technologijų kaitos dabar ilgiau nieks jų ir nenaudoja.
  Kas link akumuliacinių talpų jos yra statomos tiems katilams kurie dirba neekonomiškai, tam, kad pagerinti šilumos nuėmimą ir jos neišmest pro kaminą. Kai kuriems dujų generaciniams katilams, o zvakės tipo katilams visiems, akumuliacinės talpos nereikalingos, kadangi yra efektyvus šilumos nuėmimas. Ir atsiminkit, kad turėdami kieto kuro katilinę norėsit kuo mažiau praleist laiko ten ir ji dėl to turi būti patikima, paprasta ir lengvai aptarnaujama.

 78.    Vartotojas 2012-03-01 20:09 rašė:

  Mariau

  As jau beveik 2 metus naudoju Econoterm 20 kw peciu… tikrai gerai pragalvotas pecius - dvi pakuros, kuriu deka galima pasikurenti ankstyvu rudeni ar pavasari, padogu užkrauti malkomis (skirtingai nei zvake ar stropuva) patogi ir didele pelenine… zinoma taip pat mano manymu yra ir trukumu, tokiu kaip automatinis oro padavimas (jo beveik ir nereikia ar turetu buti kazkas sugalvota naujo) Dega tikrai ilgai ir seip jokiu problemu neturejau.

 79.    Vartotojas 2012-03-01 20:13 rašė:

  Sveiki

  Noreciau paklausti specialistu…. ar zvakes tipo (Econoterm) peciui ekonomiskuma padidinti galima deti reikalinga akumuliacine talpa? ar ji nekenkia peciui, kadangi zvakes tipo peciuose degimas skirtingai nei apatinio degimo peciuose yra kitoks.

 80.    energija 2012-03-01 20:46 rašė:

  Tikrai Jums nereikia akumuliacinės talpos. Nebent neteisingai sumontuota ar parinktas netinkamas galingumas.

 81.    Paulius 2012-04-03 12:42 rašė:

  Sveiki, turiu kieto kuro katila Zvake 35w turiu problema su dervomis viskas aplipe ir ju labai daug, negaliu statyti temperaturos didesnes negu 60 laipsniu ir negaliu uzkrauti net puse peciaus nes pecius neturi kur deti silumos tuo atveju jeigu pradeda sviesti saule ir pasildo namus gaunasi kad jo nereikia ir tada jis pradeda man kaisti bijau kad jeigu butu uzkrautas pilnas ir uzstatyas 80laipsniu gali buti perkaitimas nes uzstacius ant 60 laipsniu kaip sildo saule namus pecius pakyla iki 100laipsniu .. neturi kur deti silumos namo kvardratura 160 kw. ka patartumete daryti ?

 82.    energija 2012-04-10 20:51 rašė:

  Sveiki Pauliau,
  Jei katile daug dervų, o jo darbinė temperatūra virš 60 laipsnių ir kyla bei katilas užsidarius viršutinei sklendei turi didelį inertiškumą ( nesigesina)greičiausiai naudojate beržines malkas ar kitą didelį kaitrumą turintį kurą.
  Pirmiausia jį pakeiskit į “silpnesnį” kurą, arba maišykit esamą su silpnesniu.
  Nežinau kaip įrengtas katilo “aprišimas”, bet jeigu turite siurblį mažajame rate pabandykit padidint jo galingumą.
  Trečia ką galiu pasiūlyt, tai įsirengt papildomą šilumos nuemėją. Tai gali būti ir akumuliacinė talpa ir papildomas radiatorius kuris pradedamas krauti kai temperatūra užkyla.
  Jūsų labai reta “problema” paprastai žmonės skundžiasi kad temperatūra neužkyla ir pagrindinė priežastis per silpnas katilas ar per galingi cirkuliaciniai siurbliai.

 83.    Gintaras 2012-04-13 21:47 rašė:

  Sveikas gerbiamasis.Noriu isbandyti “ZVAKE” ,tikiuosi patiks.Ar nepermaza bus del 130m namo 20kw katilas?Senos statybos,manau prastos izoliacijos namukas buitinis vanduo.Ir dar,jei galima,pacia megstamiausia savo montavimo schema ar dvi.Visur radiatoriai,grindinio gal tik koki 10m.Labai dekui…

 84.    Gintaras 2012-04-13 22:57 rašė:

  ir dar.Ka manot apie termostatini voztuva TV60? Juk tai puikus budas palaikyti tinkama griztancio vandens temperatura.aciu

 85.    povilas 2012-04-21 23:02 rašė:

  sveiki planuoju statyti zvake m20 pas mus apie 140 kvadratu namukas karstas vanduo ka manote apie si katila kiek vidutiniskai laiko dega ar nekyla problemu su siais katilais dabar pas mus stovi senukas atmosas 25

 86.    energija 2012-04-24 20:22 rašė:

  Sveiki Gintarai
  Termostatas tikrai nepamaišys, bet be ketureigio ar trieigio pamaišymo vožtuvo neišsisuksit. Panašų termostatą tik nuo 50 laipsnių galit įstatyt boilerio valdymui. Sistema pas Jus paprasta. Tiks ir viena iš pateiktų “bloge”. Aišku viską galima tobulint. Pagrindinė taisyklė yra mažasis ir didysis ratai. Grindiniam šildymui užteks rtl temperatūros reguliavimui. 20 kW katiliuko turėtų užtekt, kadangi 35 kW bus neekonomiška malkų išeiga.

 87.    Gintaras 2012-04-30 10:04 rašė:

  sveiki energija.Dekoju uz paaiskinima.Klausimas dar:Mano katiline ukiniame pastate(10m nuo gyv.namo)T.y. katilas ir ketursakis ukiniame o siurblys,kolektorius,boileris ir visa kita jau gyv.pastate.Kaip isspresti karsto vandens gamybos klausima,jei boileris didziajame rate?Nenoreciau vien del boilerio papildomos trasos po zeme.Ir dar:kam reikalingas ir kur montuojamas katilo balansinis ventilis?Dekoju.

 88.    energija 2012-05-14 09:50 rašė:

  Sveiki Gintarai,
  Jums reikia pamatuot kokios temperatūros šilumnešis patenka į pastatą (didysis ratas ) pagal tai parinksit 5-10 laipsnių mažesnį termostatą boilerio valdymui, arba taip sureguliuoti boilerio siurblį.
  Nelabai supratau apie katilo balansinį ventilį. Gal turite galvoje balansinį ventilį už boilerio?

 89.    Bronius 2012-05-20 17:27 rašė:

  Sveiki,Energija!
  Beveik apsisprendžiau įsigyti žvakėstip0 katilą namo apšildymui.Abejonių kelia oro padavimo mechanizmas nuolatos būdamas degimo zonoje ar greitai nesudega,koks jo tarnavimo laikas?Oro padavimo teleskopinė sistema nuo karščio ar neprikepa ar sklandžiai juda ,nekliūdami teleskopiniai segmentai?Troselis ar dažnai nutrūksta ir kaip prie jo prieiti jį remontuoti?Ačiū.

 90.    Sada 2012-05-29 15:43 rašė:

  Sveiki,

  statome nama 80kv, aerok 24 blokai apsiltinimas vata, planuojame zvakes tipo katila. Visame name bus grindininis sildymas. Ar nera per galingas S20 Stropuvos? Econoterm ziurejau pagal plota tai tiktu 12kw. Ir ar tikrai nereikia akumuliaciniu talpu? O kaip be ju reguliuosim temperatura padavimo i grindis? Ir kokio skersmens Shiedelio kaminas tiktu?

  Aciu

 91.    energija 2012-05-29 19:43 rašė:

  Sveiki Broniau,
  Iš patirties ir užsakovų galiu pasakyti, kad oro skirstytuvas tarnauja du tris šildymo sezonus. Prie “Žvakės” komplektuojamas atsarginis. Kiti gamintojai to berods nedaro. Taigi oro skirstytuvus turėsite keturiem šešeriem šildymo sezonam. Jo kaina prireikus apie 230lt. Teleskopas tarnauja apie 5-6 metus. Jo kaina apie 500lt. Taigi eksploatacines išlaidas matote patys. Daug,teisingai eksploatuojant, gest nelabai yra kam.
  Nenaudokit šiaudų briketų ir prisilaikykit bendrų taisyklių.
  Pagarbiai
  Energija

 92.    energija 2012-05-29 20:09 rašė:

  Sveiki Sada,
  Gerai kad renkatės šio tipo katilus. Dėl kamino tai su atsarga rinkitės d180. Šiems katilams užtenka d160. Bet kuriuo atveju patarčiau visada statyt kamino traukos reguliatorių. Šių katilų veikimo principas yra tas kad veikdami mažesniu galingumu veikia ekonomiškiau. Ir nepamirškit, kad katilas ruoš ir karštą vandenį. O 12 ar 10 kW katilų nepatarčiau net žiūrėt. Įsivaizduokit kokio dydžio malkas reiks paruošt. O akumuliacinių talpų tikrai nereikia.
  Pagarbiai
  Energija

 93.    poisas 2012-06-09 17:40 rašė:

  Sveiki, turiu garaza, kurio antras aukstas yra gyvenamos patalpos ~100kv/m. 90kv/m yra grindinio sildymo. Garaze yra apie 60kv/m sildomo ploto spyziniais radiatoriais kamino ideklas pagamintas is nerudyjancios skardos bet kvadratinis kaminas apie 7m aukscio. Katilas stovetu 1a. 160litru Boileris 1aukste, tiesiai virs katilines antrame aukste yra vonia tualetas, ir ten sienoje imontuotas 2a sildomu grindu kolektorius su 8 konturais siurbliukas bei vonioj yra gyvatukas .Galvoju apie Zvake 35kW. Man keista kad niekas nediskutuoja apie tai, kokia yra reali galimybe papildyti pakura: pvz. puse sudege, ir tu nori damesti malku, ar realiai tai imanoma padaryti ? Ir kitas dalykas, grindinis sildymas vistiek toks sudetingesnis dalykas, leciau syla ir pan. Man tik idomu ar nebus per galingas 35kW katilas jei as minimaliai sildysiu garazo spyziu radijatorius ir pagrinde sildysiu grindis 90kv/m 2aukste?

 94.    Raimis 2012-06-10 23:00 rašė:

  Kiek galima “durinti” musu tautiecius,kad katilai “Stropuvos” gaminami is karsciui atsparaus plieno?Ar ne konstrukcinis S235JR lapas naudojamas jo gamybai?Gal pridedamas sertifikatas apie panaudotas medziagas is kuriu pagamintas pecius ?Gal as neteisus….

 95.    energija 2012-06-12 20:48 rašė:

  Sveiki Poisai,
  Pirma norėčiau sužinot kokie įdėklo matmenys. Antra kokios pastato šiluminės charakteristikos. T.y. kaip apšiltintas stogas, sienos, kokie langai ir grindys. Jei turit galimybę atsiūskit planelį. Pagal šiuos duomenis parinksiu galingumus.
  Kas link galimybės papildyt pakurą teoriškai galima,o praktiškai priklauso nuo kelių veiksnių:
  1. To nepadarykit (ir nebandykit) jei katilas yra intensyvaus degimo fazėje tai yra kai pro skylutę matot kad ugnis dega ir katilo viršuje esntis dangtelis ( oro skirstytuvas ) atidarytas.
  2. Taip pat to negalima daryti ( ir atidarinėti įkrovos durelių jei) jei žinot kad degimas vyksta silpnai dėl malkų drėgnumo ar nevalyto kamino. Atidarius dureles Jūs paduodat orą į katilą ir tuo pačiu galit sukelt ugnies pliūpsnį pro jas, kas gali nudegint ir smarkiai.
  3. Įkrovą galima papildyt neesant aukščiau aprašytų pastabų.
  4. Prieš pildydami pasiruoškit pradžiai mest didesnes, sunkiau įsidegančias malkas, o viršų užkraut kaip įprasta smulkme prieš uždegant katilą ir įkurt jį įprastai. Apačioje ar per vidurį buvęs degimas dėl oro stygiaus užgęsta.
  5. Jei pastebėsit, kad bandant uždegt naujai pridėtą įkrovą ją gesina sena apatinė uždarykit dureles ir procesą pakartokit po pusvalandžio.

  Tai pasiūlymai kuriuos duodu iš patirties, ne kurio gamintojo:)

 96.    poisas 2012-06-14 13:48 rašė:

  as jau nusipirkau 35kw zvake :) sienos plyta spaliai plyta, is vidaus 2cm juros puta gipso plokste.
  stogas yra 3aukste, ant trecio auksto perdengimo ar pavadinus grindu papilta spaliu 30cm ir is lentu sukaltos juodgrindes ir tiek ir tuom izoliacija baigiasi stogo. nes daugiau tik lentos ir skarda ant virsaus.
  Kamino ideklas yra pats idomumas, nes jis yra staciakampis is nerzaveikos kaip suprantu idetas, o ant galo padarytas perejimas sienoje i apvalu, kuri reikes perdaryt ant 16cm skersmens turbut, komplekte buvo kamino traukos reguliatorius su svareliais kaskoks ten tai jau teks pasitiket savo dede kaip jis ten viska protingai sukonstruotu :)
  vat idomu ant kiek blogai yra staciakampis ideklas koks 15-25cm man rodos kaminas aukscio kokie 7 x m

 97.    poisas 2012-06-14 22:17 rašė:

  ideklo matmenys 12cmx19cm staciakampis pamatavau siandiena. nelabai suprantu kaip tas kamino traukos reguliatorius veikia :) ir kaip ji imontuot 2 skyles po 16cm ir viena skyle su ta sklende koki 12cm skersmens. Ar tai automatiskai veikia ?

 98.    poisas 2012-06-14 23:59 rašė:

  Nelabai aisku kaip papildyti katila malkomis, jei pvz dege dege sudege puse ikrovos, ir tu nori damesti malku, tai kaip suprantu atidares dureles (nudeges ar nenudeges) pamatai ugni peciuje, o ant ugnies malku mest is pradziu stambesniu poto smulkesniu ir nuo virsaus vel pakurt??? tai po apacia esancios zarijos ir ugnis, ka ji uzgesta pati ?

 99.    Rolandas 2012-06-21 23:19 rašė:

  Sveiki.skaitau straipsnius parasytu Energijos ir matau tendencinguma. Noriu pabrezti nesu jokio gamintojo atstovas,tad busiu objektyvus ir nekalbesiu mislemis. Zvake katilas nera ipatingas,visi isvardinti privalumai yra katile Econoterm. Tik Econotermas turi dvi dureles ir niekas ten nesiskersuoja, dureles dideles ir didesnes problemos buna su mazom, tai is praktikos zinau. Zvakes negalima kurenti anglimis,tai minusas didziausias. Sio tipo katilams geriausias aprisimas yra Stropuvos schema, bet reikia naudoti butent ta sudetingesne schema. Daug yra aprasymu kaip neveikia stropuva su pavaizduotomis ju schemomis, taciau tai yra santechniku problema, kai jie daro visa tai savaip.Trumpai pasakysiu, naudoja bloga trieigi voztuva, su mazu pralaidumu, arba naudoja vietoj kapiliarinio voztuvo trieigi temeraturos voztuva, tai didziausios klaidos. Ten matosi kad visokiem neaiskios kilmes santechnikams ne viskas pateikta, kad nekopijuotu, tai suprantamas verslo planas. Ir atkreipkite demesi i kamino traukos reguliatoriu, vertas demesio tik tinkamai ji reikia sureguliuoti. Na Econotermas turi savo degimo reguliavima(oro padavimo reguliavimas), kuris yra uzpatentuotas, gan idomus principas, vertas demesio. Na o Zvakes katilo nieko neradau is privalumu, tai paprsatas pecius virsutinio degimo,gerai sureguliavus jis sekmingai veiks, bet manau ji sunkoka reguliuoti norint ekonomiskai kurenti.Tai tiek negalejau skaityti tokiu nesamoniu apie siuos katilus. Jei kas domina parasykit, kada pribeges pakomentuosiu. As vadovaujuosi tik fizikiniais desniais, ir tuo ka pats patyriau. Tiesa sakant girdejau, kad Zvake gerai dega kai apatine, isvalymo anga atidarai, bet tokiu atveju reikia budeti prie peciaus. O stropuvoje ir Econoterme yra padavimas is apacios. Tik Stropuvoje tai ne visuose modeliuose. Stropuvoje anglinis modelis zymimas su U raide. Reikia labai studijuoti perkant. Kaip zinome deginant anglius issiskiia daug silumos ir ji kyla i virsu kas blogina oro padavima ir kuro degimo pabaigoje pablogeja degimas, bei greitai sudega oro padavimo skirstytuvas. Econotermas gaminamas vieno modelio tik skirtingu galingumu, jame oras paduodamas is apacios kai kurenamos anglys, ir yra priputimas, kaip jau minejau uzpetentuotas jo reguliavimas. Jums rinktis, bet manau Zvake vienas is prasciausiu.

 100.    energija 2012-10-15 19:41 rašė:

  Pilnai sutinku su Julium. Viskas priklauso nuo montavimo darbų ir įrangos kokybės. Bet visada geriau kai abu šie dalykai geri, o ne atvirkščiai.

 101.    Nerijus 2012-10-17 00:28 rašė:

  Sveiki energija. norėjau paprašyti kad atsiųstumėte foto kokioje padėtyje haneywell reguliatorius kai pečius šaltas ir sklendė uždaryta ir kai darbinėje padėtyje. dar klausimas būtų dėl kamino traukos reguliatoriaus. Kiek Pa nustatyti kad būtų optimaliausia trauka, pas mane jis nuo 15 iki 35 Pa.Buvau pastatęs ant 15 Pa, sklende apie 60% pravira, degimas vyksta manau per lėtai, pastačiau ant 20 Pa geriau, bet dar manau ne tas. Kiek Pa žvakei būtų geriausia? Ačiū. Jei galima atsakymą i el,paštą.

 102.    Nerijus 2012-10-17 00:52 rašė:

  Katiliukas pas mane žvakė M20, šildo puikiai, kondensato nė karto nemačiau nuo pastatymo, kūrenu lentgaliais likusiais po statybų tai dega apie 12 valandų, gal ir mažoka biški, bet tokiu kuru kažkokių stebuklų ir nesitikiu. Žiūrėsim dabar kaip gausis po kamino traukos reguliatoriaus pastatymo kai jį sureguliuosiu. Nes iki jo pastatymo tai trauka žvėriška, pupsėdavo katilas, net į katilinę baisu užeiti būdavo.Aprišimas su ketureigiu pamaisymo vožtuvu dviem cirkuliaciniais siurbliukais mažajam ir didžiajam ratams, bileris mažajame rate, jokių kondesatų ar kitokių staigmenų nebuvo išlindę apart pupsėjimo, super katilas, žvake keisčiau tik į žvake. Gaila kad netelpa didžioji, o tai visai būtų liuks :)

 103.    poisas 2012-11-04 21:22 rašė:

  Sveiki, kasnors galetumete atsiusti kaip teisingai turi but sureguliuota honeywell kojele kokia schema, ar nuotrauka, roland_galkus@yahoo.com

 104.    MX 2012-11-14 10:13 rašė:

  Pas mane ta kojelė nesiekia dangtelio per kokį cm, bet dirbant dangtelį pakelia maždaug 40 laipsniu tai toks tas ir reguliavimas. Neseniai pastačiau Econotrm 20 kw esu patenkintas, tas apatinis oro prapūtimas ypač deginant anglį yra gudrus spendimas, manau kad ir kitokio tipo katilai su elektro ventiliatorim yra paranašesni už kitus.Tik 6 paras jis gal veiktų jei pastatas būtų gerai apšildytas,to kriterijus būtų netyčia iššokusio blogo kvapo nesisklaidymas.Pas mane jis dega apie 3,5 paros su anglimi ir taip šiuo metu įšildo, kad parą priverstas daryti pertrauką

 105.    poisas 2012-12-16 23:35 rašė:

  Na as padariau idomiai, 80kv sildomo ploto grindimis 160l boileris, ir 35kW zvake, ir patikekit tai “35″ zvakei yra ka veikt kurenti 80kv grindini :) malkom 24valandas tik jei antra para iseiles pakuriu istempia. Pajungta per ketursaki, paduodamas 65-70 gryztamas 50-55. Yra kamino traukos reguliatorius, kondensato nezinau kur jo reikia ieskot… namie 21-24c silumos. Imanoma kurent kas antra para prie -10C, nes siluma issilaiko, atausta gal iki -19c. labai dziaugiuos kad 20kW nepirkau, nes neturiu problemu temperaturas reguliuot db, o puse katilo visada prikraut gali ir padekt ;) ir tikrai tie katilai mazu galingumu labai protingai dirba deka honeywell. Sian pakuriau 3glebiai malku, ir pora kibiru kaladuku. Ryt dar 20 c turesiu vakare, tai vel panasiai puse katilo pakursiu. o kai ateis -20C kaip cia zada tada ziuresim :D

 106.    gicius 2013-01-01 01:06 rašė:

  sveiki. perskaiciau visus komentarus ir nesuprantu,ar man nepasiseke su tuo EKONOTERM ar as kasko nemoku? namas 130m,50 sildomu grindu,5radijatoriai ir boileris. aprisimas manau tikrai geras,su trieigiu su servo pavara ir elektroniniu reguliatorium. malka 4-5 metu pusis,alksnis, berzas. kaminas su ydeklu 9*19cm , aukstis -10metr.. i nama leidziu 40 laipsniu, katile pakyla nuo40 iki80,. ykrova dega 12-15 valandu kai kieme apie 0. kas per velnias GAL KAS ZINO

 107.    Genrik 2013-01-17 00:16 rašė:

  Sveiki,

  na ir as perskaiciau nuo a iki z :) pirksiu katiliuka sita

  http://www.ekonoterm.lt/kainos/product/view/1/2.html

  klausimas:

  dumtraukio anga 180 o pas mane :( 150 ka daryti? nauja kamina?

  aciu

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 108.    Rytis 2013-01-23 15:04 rašė:

  Laba diena gal jums teko junkti zvakes tipo katila naudojant ,,lodomata” ir norejau paklausti ar verta ji statyt ar ne ar plinai pakanka ketureigio ar trieigio vostuvo jei galit atsakykit el pastu aciu

 109.    ekonoterm30 2013-02-02 23:25 rašė:

  Sveiki, paleidom savo ekonoterm 30 kW katila, gal yra kas naudoja jau ilgiau ir mazdaug yra susireguliave srautus, gal schemas turite aprisimo. Mano atveju: sildomas plotas 180 m2, is ju grindinio 50 m2, 9 radiatoriai, viskas per ketureigi voztuva, 60 paduoda, 50 grizta * voztuvo padetis 5(10), pilna ikrova sudega per 12/15 valandu.

 110.    energija 2013-02-03 11:53 rašė:

  “Lodomatas” atlieka tą pačią funkciją kaip ir pamaišymo vožtuvas, ar termostatas. Tik kaina didesnė.

 111.    Dainius 2013-02-26 22:51 rašė:

  Sveiki, “Energija”

  Perskaičiau visus pamąstymus, nuo komentarų susilaikysiu, kiekvienas turi savo nuomonę ir tai yra jo teisė tą nuomonę turėti, o kas atsirinkinėja, tai jo problema netikėti viskuo aklai. Norėjau tik replikuoti į paskutinį jūsų atsakymą Ryčiui į jo klausimą dėl Laddomato. Jei jūs save laikote tikru specialistu, tai niekada tiesmukiškai nelyginkite termostatinio pamaišymo mazgo (nesvarbu ar tai būtų Laddomat21, ar pigesnė alternatyva Esbe Tv60 (naujas žymėjimas VTC511, VTC531 ir pan) su pliku keturšakiu ar trišakiu vožtuvu. Būtent pliku, sukiojamu ranka. Lyginti termostatinį mazgą su minėtu vožtuvu galima tik dviem atvejais: 1 - jei ant vožtuvo uždėta elektr. pavara, kurią valdo procesorius pagal grįžtančios į katilą temp daviklį, ir išskaičiuotos reikalingos paduoti į sistemą temp daviklį. 2 - jei kartu su katilu sukomplektuotas žmogiškųjų išteklių etatas (stebiu termometrus - sukioju rankenytę, ir taip nuo užkūrimo iki užgesimo neatitraukiu nei akyčių nei rankyčių). Kaip taisyklė, jei pavara neuždėta (retai kas linkęs investuoti dar bent 1000 lt min 5 normalią automatiką), o paliekamas plikas keturšakis, tai jis ir užkirmyja visų pamirštas kažkokioj fiksuotoj pozicijoj… ir kiek tada lieka iš jo naudos??? Gal pasakysit kad viena fiksuota pozicija tinkama visam periodui nuo pat šalto katilo užkūrimo iki jo atvėsimo pasibaigus kurui? Vat čia ir yra esmė, kad keturšakis gerai tol, kol jis valdomas, t.y. naudojamas pagal paskirtį, o iš patirties žinau (patirtis 7 metai kasdieninio montavimo), kad 90% vartotojų keturšakį pradžioj pasukioję, vėliau jį pamiršta amžiams… Na žodžiu mano verdiktas - tik su termostatiniu pamaišymo mazgu (nebūtinai Laddomatu, lygiai taip pat veikia ir VTC, tik siurblį atskirai reik primontuot, bet rezultatas pigesnis) įmanoma GARANTUOTAI IR NUOLATOS sukontroliuoti min 60 laipsnių gryžtančią temperatūrą į katilą, o tada belieka mėgautis bet kokio KK katilo privalumais ir pamiršti kas yra dervos, kondensatai ir kiauri katilai po 3 sezonų. Juk nemanau kad kas nors iš čia diskutuojančių esat išmetę iš savo automobilio variklio termostatą ir šalią vairo susimontavę keturšakį voštuvą reikalingai variklio darbinei tempertūrai palaikyti :) . Beje vien tik su termostatiniu mazgu ar vožtuvu žinoma kad neapsieisite, juk nesinorėtų visą šildymo sezoną į radijatorius gauti pastoviai 70-80 laipsni7 temperatūrą - ausytės nusiraitytų :), tam idealiai tinka termostatinis srautų skirstymo arba sumaišymo vožtuvas su uždedama kapiliarine galvute, kurios reguliavimo ribos nuo 40 iki 70 laipsnių. Pagal esamas lauko temperatūras atėjęs kurt paderini galvutę - nustatai norimą temperatūrą ir esi ramus, kad į radijatoriu ar grindis (grindims toks pat vožtuvas, tik galvutės nustatymo diapazonas 20-50) tekės būtent tokia temperatūra. Žodžiu su tokia pajungimo schema (o ji tinka bet kokiam kieto kuro katilui, ir niekuo čia neišskirtinė žvakė šiuo atveju) katile nuolatinė darbinė temperatūra laikoma 70-80 (dujų generaciniuose - 80-85) laipsniai, grįžtanti į katilą nuolat min 60, paduodama į radijatorius 40-70, į grindis 20-50 (atskiri radijatorių ir grindų mazgai su savo siurbliais tokiu atveju). Žinoma, dar tobuliau dirba automatizuota sistema su pavaromis ir valdikliu, bet čia jau kitas lygis ir kita kainų kategorija. Taupantiems litus ir norintiems optimalaus komforto ir kainos santykio šita mechaninė sistema optimaliausia. Atsiprašau “Energijos” už trigrašio įkišimą - tikrai nieko asmeniško, tiesiog norėjau nuoširdžiai pasidalinti savo žiniomis su ieškančiaisiais savojo kelio į patogią šilumą :). Šilumos ir ramybės jūsų visų namams!

 112.    mindaugas 2013-03-01 16:42 rašė:

  sveiki,
  ruosiuos pirkti zvakes tipo katila, noriu patarimo,kad neapsirikciau :) peciu statysiu ukiniame kuris yra apie7 metrai iki namo,namas medinis senlos statybos apie 100 kvadratuku…noreciau suzinoti kokio galingumo man reiketu peciuko, y koky gyly uzkasti vamzdyna ir kuom apsildyti, koky kamina statyti(ukinis nera 5 metru aukscio)…na ir dar gal ka patartumet…acius

 113.    energija 2013-03-03 11:48 rašė:

  Sveiki Mindaugai
  Katilo užteks Jums ir 20 kW.Aišku vamzdynus iki namo reikia gerai izoliuoti. Geriausiai tam tinka gatava Uponor sistema susidedanti iš dviejų izoliuotų šilumos izoliacija vamzdžių kurie dar papildomai izoliuoti šarvu su hidroizoliacija. Tik jo m1 kaina apie 250lt. Jei bandysit patys pasigamint izoliaciją itin kruopščiai darykit hidroizoliacinį viršutinį sluoksnį. bet kokia įmirkusi šiluminė izoliacija netenka savo savybių.
  Vamzdžius bet kuriuo atveju reiktų slėpt žemiau grunto užalimo lygio (1,2-1,5m).
  kaminas pagal gamintojų rekomendacijas turėtų buti nemažesnis 5m1. Ir būtinai kamino traukos reguliatorius

 114.    peckure 2013-03-05 17:17 rašė:

  Sveiki energija,

  Pirmas sezonas, kai kūrename Žvakės tipo katilą. Daugiausia tenka kūrenti man, moteriai. Taip, sutinku, kūrenasi ilgai, apie 24 val, jei pilna įkrova, taip, dažnai nevaikščioju, bet yra problemų. Daug kartų norėjau “paprasto” pečiaus, kurio aš nebijočiau. Aišku, bebijodama kartą užvirinau. Ačiū dievui, kad suveikė apsauginis vožtuvas, nes tikriausiai jau dabar su vaikais būčiau ten, kur jokio šildymo nereikia…
  Taigi, norėčiau, kad atsakytumėte, kaip kūrenti, kad nebūtų per karšta, nes bandžiau reguliuoti keturšakiu, kartą primažinau, tai ėmė ir užvirė. Noriu paklausti, kai lauke būna pliusinė temperatūra, bet pečių vis tiek reikia kūrenti, kaip pasielgti? Norisi pakurti trumpam, kad degtų tik 3-5 valandas. Vieni sako, kad kurti per apačią, kiti sako, kad griežtai negalima. Pagal instrukciją - negalima per apačią. O kaip tada pvz., pakurti vasarą, juk mes gyvenam Lietuvoj, kur vasarą būna labai reikalinga šiluma.
  Dėkoju už atsakymą.

 115.    poisas 2013-03-17 21:26 rašė:

  Labas Peckure :)
  as turiu 35kw zvake, ir man uzvirinti jos besansu, itariu kad pas tave lenciugelis ant to su raudona rankenele” arba Honeywell uzdetas neteisingai. Nes as testavau, paleidi peciu uzkaitini iki 70laipsniu ir uzdarai oro padavimo sklende, ir pecius uzkaista iki 85 ir daugiau temperatura nebekyla ;D)pecius visiskai uzdusta, ir nebedega. taip turi but teisingai. o kaip yra pas jus tai klausimas.

 116.    poisas 2013-03-17 21:30 rašė:

  Sveikas Energija, kai busi atrasyk.
  Su zvake turiu as 1 tokia problemele, pakurus peciu, nezinau kaip tai priklauso ar nuo oro slegio, ar nuo kazko, bet kartais pro durelese esancia “paziurejimo” akute pradeda pusti dumeli, ir cia viena vakara gan neblogai pripupsejo dumai katilineje stovejo palubyje. kamino traukos reguliatorius yra. jis buna prasidares, ir taip ta sklenede idomiai spurda, o uzdarius priverstinai pro dureliu akute pradeda masiskai pusti dumus, nuo ko tai priklauso, ir kaip tai sutvarkyti ?
  nuo pat peciaus pastatymo dumeli daugiau ar maziau pro ta akute ismesdavo.

 117.    Vidmantas 2013-03-27 09:34 rašė:

  Labas ,,Energija”
  Ruošiuosi 96 kv. m plotui apšildyti įsigyti katilą Ekonoterm-12.Norėčiau 28 kv.m šildyti grindiniu būdu, likusius vokiškais radiatoriais Therm x2. Ką patarsite? Gal tik radiatorius įsirengti? Ir kokį bolerį pasijungti šilto vandenio tiekimui praktiškiau?

 118.    Jonas 2013-03-29 16:59 rašė:

  Sveiki,

  Kur galima Kaune “gyvai” apziureti katilus zvake ?

 119.    rimi 2013-10-18 03:05 rašė:

  Labas ,,Energija”

  Ruošiuosi 2oo kv. m plotui apšildyti įsigyti katilą Ekonoterm.Namas 20 metu senumo,2 aukstai,radiatoriai
  spiziniai rusiski.Karsto vandens boilerio nebus.
  Kokio galingumo peciu pirkti? Pats galvoju reikia30kw.

 120.    poisas 2013-11-14 22:41 rašė:

  Seip manau daug ka cia google atves, tai iskart pasakau, pirkit tik galingiausia katila, as pvz sildau 80kv sildomu grindu boileris gyvatukas radiatorius kolidoriui, 35kw zvake turiu. Ir pasakysiu kad pats tas, kondensato nesu mates, ir net nezinau kaip atrodo, gryztamo temperatura be problemu eina palaikyti, malkas belekaip gali krauti para dega ir gali dar daugiau esu 30 valandu pradegines. bet nematau tolko pilna peciu uzkrauti, geriau apie 70% imeti tada pats tas ekonomiskumas gaunasi. duok dieve nepirkit stropuvu :) nes dar neduok dieve durnas “pazystamas” santechnikas pajungia pagal stropuvos schema ir didziuojasi savo darbu :) zmogelis man iskart skambina ir prase pagalbos sureguliuot ;) tai nuvaziavau, nes skesta katiline kondensate.. na zmogui paaiskintau, tai bulgarke pasime ir persiriso. Dabar dar dar kurenas. ESME IMKIT AREMIKO, tikrai rekomenduot galiu, nes suvirinimo kokybe pasaka, man buvo puslele ties apatinem durelem siulej, laset pradejo, paskambinau, be jokiu klausimu, meistrai atvaziavo suvirino dar katila pravale, parode kaip ardosi, ir isvaziavo ne cento nepaeme. GALINGUS VISADA IR NEPAMIRSKIT CIRKULIACINI SIURBLY REIKIA NUSIPIRKT TOKI KURIS 1greiciu koki 15-20W veikia, o ne kaip kaimynas nusipirko 1 greitis -50w 2 -55w 3 -60w :) tai srautai perdideli. O katila pirkit visada galingiausia, nebus problemu temperatura islaikyt, o malku visada maziau galima ideti. As kurenu kai lauke 0C kas 3-4diena, o kai lauke -20 kas 2-3dienas. prie katilo sugaistu 20min, kol prikraunu. padegu ir pamirstu. Malku sunaudoja panasiai kaip ir paprastas pecius, sunaudojau apie 15kub praita ziema malku. pagrinde drebule alksnis ir berzo kaladukai. Kam kyla klausimu roland_galkus@yahoo.com P.s. as katilu nepardavineju, ir neaprisineju, tiesiog esu vartotojas kuris patenkintas, nes mano tevukai man pavydi :)

 121.    Tomas 2013-11-28 00:20 rašė:

  Norejau paklausti,ar imanoma šį katilą pajungti be siurblio,o kaip sakoma “samatiokine” sistema.aciu

 122.    Klientas 2013-12-12 01:26 rašė:

  Laba diena,

  Ar galite pateikti rekomendacijas del kokybiskai atliktu darbu? Ar tikrai darbus atliekate kokybiskai ir sutartu laiku? Ar kokybiskas medziagas naudojate? Ar israsote saskaitas, suteikiate garantijas?

 123.    arvydas 2014-02-01 18:16 rašė:

  sveiki noreciau gauti gera specialista kuris vietoj parodytu visa regulevimo sistema,nes kiek daugiau skaitau tuo bukeju aciu

 124.    Žydris 2014-02-21 11:35 rašė:

  Laba diena.
  “Žvakę” kūrenu jau 5-tą sezoną. Viskas su ja gerai. Aišku buvo truputi negerumų su “pupsėjimu”, bet kai įsirengiau traukos reguliatorių viskas susitvarkė. Dabar rinkoje atsirado traukos reguliatorių, kuriems nereikia trišakio, jis tiesiog montuojasi kaip “balnas” ant dūmtraukio. Paskaičiau Jūsų patarimus ir užkliuvo vienas sakinys apie “Žvakės” komplektaciją, kad yra atsarginis oro paskirstytojas. Aš “Žvakę” pirkau iš solidžios firmos, kurios vardo neminėsiu, katilą atvežė tiesiai iš gamintojo, bet apie atsarginį oro paskirstytoją niekas neužsiminė. Per 5-kis sezonus aš baigiu sudeginti antrą oro paskirstytoją, o jie solidžiai kainuoja. Apmaudu.
  Mane turbūt apgavo pardavėjas.

 125.    Miroslav 2014-03-27 13:38 rašė:

  Laba diena. Planuoju irgi pirkt katila dirbanti ”zvakes” tipu. Namo plotas apie 150m2, pirmas aukstas apie 80m2 grindinis sildymas, o antras radiatoriai. Koki katilo galinguma patartumete? Aciu

 126.    patires 2014-04-17 19:36 rašė:

  miroslav.katilas zvake,ar analogiskas katilas netiks jums,nes didele sildoma grindu kvadratura.katilas gali degti visu pajegumu,greit sudeks oro skirstituvas ar teleskopinis vamzdis o visatai nepigei kainuoja,patarciau pasirinkti kita varijanta.

 127.    Eglė 2014-05-24 12:39 rašė:

  Antrame aukšte - grindis, pirmame - radiatoriai. Gal kas galite pasakyti, kokių problemų tikėtis pakeitus seną KKK į Ekonoterm?

 128.    monika 2014-09-28 21:27 rašė:

  Sveiki, pas mus namas trijų aukštų 180 kvad. Antras aukštas turi grindinį šildymą (koridorius, vonia, virtuvė), o kitur radiatoriai. Kažkodėl pastačius žvakę, namie nėra šilta. Radiatoriai vos šilti. Prieš tai buvo kitas kalviškas paprastas katilas, degdavo vos 4 val., tačiau buvo karšta. Dabar būtų įdomu, kas negerai. Kur klaidos. Gal galima kažkaip išsiaiškint iki šalčių, kurioj vietoj, ką reikia taisyt?

  dėkoju

 129.    Raimundas 2014-12-09 15:37 rašė:

  Gal kas buvo susidures suvirsutinio dgimo katilais ,Kurie pritaikyti sildyti ora ?

 130.    ekonomija 2014-12-23 19:21 rašė:

  Pradėjau domėtis žvakėmis. Kad dega ilgiau, tai viskas aišku, nes pakraunama į pakurą priklausomai nuo katilo galingumo nuo 200 iki 400 litrų. Imkim vidurkį 300 litrų. Reiškia, 1 kubas medienos 3 pakuroms. Viena pakura dega vidutiniškai apie parą. Reiškia, 1 kubas 3 paros. Priekaba vidutiniškai apie 10 kubų. Vadinasi priekabos pakaks vienam mėnesiui. Čia vidutiniški skaičiavimai, nes esant šaltesniam orui, paros neišdegs, ir atvirkščiai. Šildymo sezonas nuo spalio iki balandžio vidurio. 6,5 priekabos malkų. Košmaras ir absoliutus bankrotas. Jei galit, paneikit. Čia rašau ne todėl, kad norėčiau sukritikuot, bet kad aš pats ieškau kieto kuro katilo kitam sezonui pasikeisti. Ir paprasčiausiai pirma skaičiuoju, renkuosi, o paskui tik perku ir visiškai nesinori būti apkvailintam eilinių firmų vadybininkų. Sėkmės visiems.

 131.    nežiniukas 2015-01-08 15:33 rašė:

  Laba diena. Ekonoterm kūreneme jau antrą sezoną. Kaip yra teigiama, kad jis turi kūrentis bent 3 paras, o kartais ir daugiau, taip pas mus nėra. Šis katilas pilnai užkrautas malkomis, kūrenasi daugiausiai 8 val. Nuo ko taigali priklausyti? Kokia tai gali būti priežastis? Radijatoriai kaista normaliai, bet kuras susikūrena greikai kaip paprastuose pečiuose.
  Prašau pagalbos ir patarimų. iš anksto ačiū

 132.    jonas 2015-01-29 15:53 rašė:

  gerbemieji dirbu daug metu ir galiu pasakyti koks meistras sumontuos jums sildymo sistema toki rezultata ir turesit.gali būti zvake ar puszvake viskas priklauso nuo…..ir dar nemaciau nei vieno katilo kuri reiketu kurenti kas trecia para tai absoliuti nesamone. pabandykit valgyti kas trecia diena ar ilgai sotus busit.

 133.    Raimundas 2015-02-14 14:11 rašė:

  As esu pats susivirines apatinio degimo katila .Kurenu nuo 1998 metu .Naudojau 3,5 mm skarda da kuria pirkti Elektrenu g.Kaune .tais laikaisi apie pliena ugniai atsparu nebuvau Girdejes ir neturiu problemu iki siol .Gal 4 mm butu buvo Geriau vien del to ,kad atidarius dureles matosi vidaus sieneles pasiputusios ir tiesa victor pelenu groteliu as panaudojau dujinius vamzdelius 3/4 diametro per kuriuos irgi eina vanduo.

 134.    Dainius 2015-03-01 12:12 rašė:

  Sveiki, klausimelis ar verta pasijungti akumuliacine talpa prie zvakes tipo katilo, sildymas radijatoriai, ar butu is akumuliacines kazkokia nauda?

 135.    Raimundas 2015-03-02 11:57 rašė:

  Dainiau,apie tai jau rasyta anksciau,nereikia,ne bent per didelis katilo galingumas.

 136.    Mindaugas 2015-03-09 23:10 rašė:

  Sveiki,

  Turiu bėdą su Econoterm katilu. Jei pakura būna ką tik sudegusi, o kaminas dar šiltas, bėdų dažniausiai nekyla, bet jei katilas ilgiau pabūna užgesęs, tuomet kuriant naują pakurą kelias ar keliolika minučių labai dūmija per viršutinę oro padavimo sklendę ir visas namas pasidaro kaip didelė rūkykla, nes katilas įrengtas rūsyje.

  Kame gali būti bėda? Per maža kamino trauka, kad ištrauktų visus dūmus? Nelabai tikiu, kad dėl užsikimšusio kamino, nes su tokia bėda susidūrėme ir tada, kai katilas ir kaminas buvo šviežiai įrengti. Kūrendamas uždarau visas dureles, nes su atviromis durelėmis dažnai dūmija dar stipriau.

 137.    vytautas 2015-03-14 19:58 rašė:

  Laba diena. Žvakės tipko pečiumi šildausi jau kažkur apie 14 metų gal daugiau. Esu patenkintas tokio tipo pečiumi prieš du metus sudegė pirmoji stropuvos žvakė net patys firmos atstovai stebėjosi, kad ji tiek laiko tarnavo ko ne 12 metų per tą laiką buvo tik du virinimai, kol galiausiai sutaisyti jos jau nebebuvo galima tad pirkau neoriginalų (padarytą garažėliuose)norėjau blogo autoriaus paklausti dėl vienos detalės funkcijos. Ta detalė pusmėnulio formos 4 ar 5 mm storio plokštė ji tvirtinasi prieš dūmtraukio ir tarsi sudaro plyšelį tarp centrinės pečiaus dalies ir viduje esančių sienelių kažkur apie 1,5 -2 cm (gal čia galingumo ribotuvas?)esmė ta kad stropuvos pečiuje ta plokštė irgi buvo, bet tarpas ten didesnis. Problema ta, kad dabartiniame katile tas tarpas mažas ir labai dažnai užsikemša dervomis nu ir aišku tada krenta trauka atsiranda dūmų metimas į patalpą ir t.t. šiandien valiau ir šovė mintis o jei iš viso tą pusmėnulį pašalinti? arba pabandyti su bulgarke apipjauti jo išorinį diametrą? kaminas geras prižiūrimas ir puikiai funkcionavo su iki tol buvusiu stropuvos katilu. Gal patarsite? Ačiū.

  P.S. Mindaugui - patariu pasižiūrėti pečiaus vidines sieneles (virš malkų įkrovos aukštyn su veidrodėliu ir žibintuvėliu lengvai pasitikrinsi)ar jos nėra apgruzdėję. Nes kartas nuo karto ten reikia prabraukti pravalyti ir trauka atsiras ranka ten netilps tad apsiginkluok pirštinėmis ir pasiimk kad ir pagaliuką kokį 60 cm. aš tai naudoju teleskopinį ratų raktą. Apsuk per visus šonus tik va tas pusmėnulis apie kurį kalbėjau gali tam trugdyti pas mane jis lengvai nusiima kai atsuki šalia teleskopo esantį varžtą. Gal pagelbės :)

 138.    Romas 2015-03-25 14:15 rašė:

  Sveiki,
  Ruosiuosi keisti katila ir galvoju apie zvake, tik man neaiskuma kelia vienas klausimas - “zvakeje” dega virsutine dalis, tai kuro papildymas kaip ? ar kol nesudega, negali papildyti ar visgi yra kazkoks budas?

 139.    Sigis 2015-04-10 22:20 rašė:

  Sveiki Energija. Naujame name ruosiuosi isirengti katiline Namas 140m2 dvieju aukstu sienos blokelis 100mm vatos isoreje silikatine plyta .Biudzetas ribotas katilinei zadu skirti iki 3000Eur. Bet ir namie maziai laiko praleidziu (nesinoretu peciu kurenti kas 5h.) Kiek apejau parduotuviu nei viena nesiule zvakes tipo katilo visi plove smegenis apie duju generacinius pecius su akumoliacinem talpom bei granulinius (bet tokia katiline kainuoja 4000-6000 Eur. ir daugiau) Vis delto baigiu susigundyti Zvake del jos ilgo uzkrovimo . Koks sildymas geriausiai tiktu zvakei : radijatorinis, grindinis ar misrus. Dekui uz patarima.

 140.    Laima 2015-04-16 08:17 rašė:

  Laba diena,
  patarkite kaip išvalyti žvakes oro padavimo vamzdžius,kad jie neužstrigtų.Žvake kūrenu jau 6 metai.Kūrenimo metu vis pasigirsta bum.

 141.    Dujiniai katilai 2015-12-07 15:03 rašė:

  Kaip sudėtingai ir išsamiai čia viskas aprašyta. Ir visi komentatoriai į daug mano klausimų jau atsakė, ačiū.

 142.    Tomas 2016-02-10 15:00 rašė:

  pasigaminau tokiam katilui elektronini valdikli. katilas dabar dirba tobulai. daugiau info galit rasti https://www.youtube.com/watch?v=BjnFVUHcPQE

 143.    audrius 2016-04-10 23:13 rašė:

  sveiki, ruosiuosi susimontuoti stropuvos katila.norejau suzinoti kiek laiko uztenka kurenti
  35kw katila 1t. briketu. tai yra kiek kartu uztenka katila pilnai uzkrauti?

 144.    as 2016-04-19 17:35 rašė:

  Laba, domina zvakes tipo katilas, tai noreciau paklaust , ar tinka toks pecius kai kvadratura apie 45

 145.    lola 2016-04-24 18:35 rašė:

  blogai tai,kad šis katilas neskirtas kurenti žemoje temperaturoja,turiu omenyje kai lauke šilčiau ir sumažini temperatūrą,padavimą į radiatorius,automatiškai turi sumažinti temperaturą pečiui,o tada labai smaluojasi pats pečius,ir idėklas,alkunė nuo pečiaus iki kamino idėklo,valimas aišku ne iš maloniausiu pasidaro,namo kvadratura nemaža 200 kvadratų,viskas butu gerai bet vat tas minusas kai nori padaryti mažesni šilumos padavimą i radiatorius ir valimas

 146.    cialis 2017-05-28 09:40 rašė:
 147.    cheap_viagra 2017-06-19 16:01 rašė:

  Hello!
  cheap viagra ,

Rašyk komentarą